„Knygų Kalėdos“ prasidės protų mūšiu Prezidentūroje

Autorius: Data: 2012-11-26 , 14:03 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. lapkričio 26 d. (Vilnius)

Artėjant Kalėdoms, lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 16.00 val. Baltojoje salėje Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais iš visos Lietuvos įžiebs pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbs akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

Šventės metu šalies vadovė ir vaikų laidų vedėjas Gustavas ves mažųjų kodėlčių protų mūšį, o suaugusiuosius pakvies prisijungti prie kalėdinių iniciatyvų ir paskleisti gerumą po visą šalį.

Per šias Kalėdas kiekvienas galime grįžti į savo mokyklą. Grįžti ne tuščiomis, o su naujomis ir įdomiomis knygomis. Iš jų Lietuvos vaikai mokysis mąstyti, kurti ir pažinti pasaulį“, – kviečia Prezidentė.

Jau antrus metus iš eilės rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis. Daugiau nei 1000 šalies mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Didžiuosiuose šalies knygynuose jau galima įsigyti specialiu akcijos lipduku pažymėtų knygų su 20 proc. nuolaida ir padovanoti mokyklų bibliotekoms.

Šventės „Knygų Kalėdos“ metu žymūs šalies žmonės prisimins svarbiausią savo vaikystės knygą ir pasidalys įspūdingais pasiekimais, kuriuos įkvėpė knygos. Alpinistas Vladas Vitkauskas pasakos vaikams apie kelionę į Antarktidą, o disko metikas Virgilijus Alekna apie olimpines pergales. Kalėdinę pasaką kurs rašytojas Kęstutis Kasparavičius.

Kalėdine muzika dalysis dainininkė Jurga Šeduikytė ir aktorius Vidas Bareikis, trupė „Liūdni Slibinai“ ir choras „Liepaitės“.

Renginį tiesiogiai transliuos LRT, jį bus galima žiūrėti ir Prezidentūros tinklalapyje.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą akciją „Knygų Kalėdos“ įkvėpė 300 vaikų parašytas laiškas, kuriame jie papasakojo, kad labai mėgsta skaityti, tačiau bibliotekose trūksta naujų knygų. Pernai per šią akciją buvo surinkta daugiau nei 17 tūkstančių naujų knygų.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“ įgyvendinama kartu su bičiuliais: Ugdymo plėtotės centru, Lietuvos leidėjų asociacija, Bibliotekininkų draugija, Spaustuvininkų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, knygynų tinklais „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“, Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą“, LRT ir radiju „Laisvoji banga“.

Sekmadienį, gruodžio 9 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šalies gyventojus kviečia į tradicinę nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugę bei koncertą. Renginio metu beveik 40 organizacijų pristatys pagalbos vieni kitiems projektus. Taip pat bus galima įsigyti rankų darbo kalėdinių dovanų, pasivaišinti meduoliais, arbata ir sriuba. Mugę vainikuos gyvo garso koncertas.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra