Knygų alėja Zarasuose

Autorius: Data: 2018-08-25 , 10:45 Spausdinti

Knygų alėja Zarasuose

Nuotraukos autorės, Jolantos Lementrauskienės ir Inesos Dumbravienės

Zina ČERNOVIENĖ,  Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė, www.voruta.lt

„Nakties skaitymais“ miesto šventei skirta Zarasų viešosios bibliotekos programa nesibaigė.  Šeštadienis prasidėjo Valužių šeimos fotografijų ir iliustracijų parodų atidarymu Vaikų literatūros skyriuje.

Dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė ir Vykintas Valužis susirinkusiesiems šventinę atmosferą sukūrė pagrodami Franso Šuberto „Ave Marija“ ir Piotro Čaikovskio „Sentimentalus valsas“.

Fotografijų parodos „Žvaigždėtas dangus“ autorius Vykintas save pristatė eksperimentinės fotografijos mėgėju. Tačiau septyniolikmetis Vilniaus miesto Žirmūnų gimnazijos moksleivis atskleidė ir kitus savo pomėgius – domėjimąsi programavimu, klasikine muzika, grojimą fortepijonu ir klasikine gitara. Pasakojo, kad fotografuodamas dangų naktį išmoko pažinti žvaigždynus. Kad ieškodamas neapšviesto miesto žiburiais dangaus su tėčiu automobiliu keliauja į užmiestį. Norėdamas naktiniam dangui suteikti literatūriškumo į kadrą įkomponuoja medžius.Jaunojo fotografo esminis dar nepasiektas tikslas – nufotografuoti Paukščių tako centrą. Eksponuojamose nuotraukose užfiksuoti mamos tėviškės – Kelmės krašto ir pamėgtųjų Zarasų dangaus vaizdai.

Dar tik antrąją parodą surengusios Dovilės fotografijose užfiksuoti peizažai, gyvūnai, pastatai ir jų detalės. Prie kiekvienos nuotraukos pridėti užrašai su žymių žmonių mintimis fotografės išverstomis iš originalo kalbos į lietuvių. Dailininkė pristatydama dukros parodą „Sustabdytas laikas“ pasakojo, kad dukra mėgsta ne tik fotografavimą pamėgtą kelionių metu, bet ir muzikuoja, kuria eiles.

Miniatiūrų parodoje „Jei rašysi laišką girion“ eksponuojamos iliustracijos sukurtos gamtininko, fotografo, rašytojo Selemono Paltanavičiaus knygai. Parodos autorė grafikė, knygų iliustratorė, leidyklos „Nieko rimto“ dailininkė L.Eitmantytė-Valužienė lankytojus kvietė paskaityti knygą,pažinti ir pamėgti gamtą ir pasiklausius girininko Jono laiškų parašyti draugui.

Pasakojo, kad naujai knygai iliustracijos gimsta per mėnesį įtempto kūrybinio darbo ir dar prireikia poros mėnesių savaitgalių ir vakarų. Knygoms papildytą realybę kuria sūnus Vykintas. Džiaugėsi, kad didžiulį džiaugsmą jaučia muzikuodama su sūnumi Vykintu ir dukra Dovile. Pakvietė renginio dalyvius apsilankyti knygų mugėje.

Maloniai kviečiame pasigrožėti parodomis, kurios veiks iki rugsėjo 7 d., Vaikų literatūros skyriuje.

Jau tradicine tapusi Zarasų viešosios bibliotekos rengiama Mažoji knygų mugė įsikūrė Sėlių aikštės „Knygų alėjoje“. Išsirikiavę leidyklos „Algarvė“, „Andrena“, „Baltos lankos“, Charibdė“, „Gelmės“, „Lieparas“, „Nieko rimto“, „Nijanga“, „Kauko laiptai“, „Raidynėlis“, „Rotas“, „Žara“ zarasiečiams ir miesto svečiams siūlė įvairiausių leidinių. Gausu buvo grožinių, pažintinių, istorinių, pedagoginių, akademinių, mokomųjų spaudinių, vaikams skirtų ugdymo ir ugdymosi, interaktyvių mokymosi priemonių.

Besidomintys literatūros leidiniais galėjo susipažinti su šių leidyklų išleistais naujais lietuvių ir užsienio šalių autorių kūriniais ir jų įsigyti. Prekiavo ankstesniais metais išleistais spaudiniais mažesne kaina. Knygų mugės lankytojai galėjo ne tik įsigyti leidinių, bet ir pabendrauti su leidėjais.

„Knygų alėjoje“ šalia leidyklų veikė „Zuikio namai“. Juose lankytojų laukė Zuikis Nulėpausis (bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė), Astridos Lindgren kūrinio personažas Pepė Ilgakojinė (bibliotekininkė Nijolė Pilac) ir bibliotekininkė Zina Černovienė. Vaikai ir suaugusieji kūrė ritininę knygą „Žolynai“.

Sukdami mirioramos skrynutės rankeną susipažino su ritininės knygos skaitymo principu. Kam neužteko vietos prie stalo piešė ant asfalto. Smalsesni spėjo pasigaminti masažo kamuoliuką išvarantį Pyktuką. Pažaisti žaidimą „Skaičiai ir dažai“ surengtą viešnios Ievos iš „Šviesos“ leidyklos arba tiesiog pabūti šalia draugų. Renginys buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Knygos šventė Zarasuose“, kurį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Zarasų viešoji biblioteka , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra