Knygos apie Vilnių sutiktuvės

Autorius: Data: 2011-05-24, 14:13 Spausdinti

Austrijos Respublikos Ambasada ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia į knygos (vokiečių kalba) apie Vilnių „Vilnius lesen: Texte und Bilder aus sieben Jahrhunderten / Skaitome Vilnių – septyni šimtmečiai tekstuose ir vaizduose“ sutiktuves bei susitikimą su autoriumi Cornelius Hell (Kornelijumi Heliu).

Knygos sutiktuvės vyks gegužės 31 d.,antradienį, 17. 30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Austrų, šveicarų ir Lichtenšteino kunigaikštystės skaitykloje (II a., Trakų 10, Vilnius) lietuvių bei vokiečių kalbomis.

Cornelius Hell gimė 1956 m. Zalcburge. Studijavo germanistiką ir katalikiškąją teologiją. Nuo 1993 m. gyvena Vienoje. 1984–1986 m. Vilniaus universitete dėstė vokiečių kalbą ir austrų literatūrą. Nuo 1990 m. laisvas rašytojas, žurnalistas ir vertėjas, o 1991–1993 m. taip pat ir Zalcburgo literatūros forumo „Leselampe“ vadovas. 1990–1992 m. Zalcburgo  universitete dėstė lietuvių kalbą, 1992–2005 m. dėstė vokiečių kalbos poetiką Zalcburgo universitete „Mozarteum“. 2002–2008 m. austriško savaitraščio „Die Furche“ kultūros skyriaus vedėjas. 2006-2007 m. dėstė lietuvių literatūrą Vienos universitete, 2009 m. – Klagenfurto universitete.

C. Hell parašė gausybę esė, literatūros kritikos straipsnių ir parengė apie 200 laidų ORF ir Bavarijos radijo stotims. 2002 m. tarptautinėje Frankfurto knygų mugėje pristatė vokiečių kalba parengtą lietuviškos prozos antologiją „Raportas apie šmėklas“. Knyga sulaukė ypač plataus atgarsio vokiškai kalbančiose Europos šalyse. Abiem 2009-ųjų metų Europos kultūros sostinėms C. Hellis rengė literatūros projektus „Lincas skaito Vilnių“ (Lince) ir „Vilnius skaito Lincą“ (Vilniuje). 2009 m. jis parašė ne tik knygą apie Vilniaus miestą („Der eiserne Wolf im barocken Labyrinth. Erwachendes Vilnius“) bet ir sudarė dvi antologijas, kuriose yra nemažai jo paties verstų tekstų: „Litauen lesen“ ir „Europa erlesen: Vilnius“.

Cornelijus Hellis yra išvertęs Vienuolio, Žemaitės, M. Katiliškio, R. Gavelio, J. Ivanauskaitės, R. Granausko, M. Ivaškevičiaus, R. Šerelytės, A. Marčėno, D. Petrošiaus, A.A. Jonyno, V. Bložės, A. Nykos-Niliūno, J. Kunčino, A. Mackaus, E. Ališankos, R.Stankevičiaus, K. Platelio, D. Kajoko, D. Čepauskaitės, D. Zelčiūtės, H. Kunčiaus, J. Meko, T. Marcinkevičiūtės, V. Juknaitės, G. Radvilavičiūtės, S. Parulskio ir kitų autorių kūrinių.

1996 m. jam įteikta Austrijos valstybinė premija už mokslinę publicistiką, o 2004 m. Lietuvos rašytojų sąjunga C. Helliui skyrė „Poezijos pavasario“ prizą už lietuvių poezijos vertimus į vokiečių kalbą, tais pačiais metais apdovanotas Lietuvos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. 2010 m. – skirta Šv. Jeronimo premija. Jis yra Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos garbės narys.

Kontaktinis asmuo: Rasa Matulevičienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Austrų, šveicarų ir Lichtenšteino kunigaikštystės literatūros skaityklos vedėja, tel d. 262 29 82, www.amb.lt

Nuotraukoje: Rašytojas C. Hell

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra