Knygos „Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos istorijos“ I tomo pristatymas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai 60 metų
 
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė 2010 – biblioteka yra tavo
 
2010 m. balandžio 28 d. (trečiadienį) 15 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (II a.) vyks Romualdo Vytauto Rimšos anotuotos, teminės, chronologinės literatūros rodyklės (1950–2009 metai) „Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos istorija“ I tomo pristatymas
 
Dalyvauja: Dr. Birutė Railienė, prof. Arvydas Pacevičius, dr. Kazimieras Račkauskas, knygos autorius Vytautas Rimša
 
Renginį veda: Bibliotekos direktorius Petras Zurlys
 
Muzikuoja: Solistas Tomas Vaitkus ir pianistė Vilma Pečiukonytė
 
Programa „Gamtos ir meilės spalvos“
 
***
 
R. V. Rimšos knyga „Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos istorija“. I tomas
 
Knygoje, skirtoje bibliotekos 60-mečiui, surinkti valstybiniai norminiai dokumentai, Adomo Mickevičiaus bibliotekos leidiniai, straipsniai apie Adomo Mickevičiaus ir Vilnijos krašto bibliotekas, ikonografinė medžiaga.
 
Be pratarmės ir įžangos, rodyklę sudaro šešios pagrindinės dalys. Pirmojoje surinkti svarbiausieji bibliotekos veikla 1950–2009 m. reglamentavusių vyriausybės dokumentų ir straipsnių, skirtų tai politikai analizuoti, aptarti bei įvertinti, aprašai.
 
Antrojoje jos dalyje suregistruoti ir pristatyti visi bibliotekos parengti bei išspausdinti leidiniai: bibliografiniai, jubiliejiniai, informaciniai, reklaminiai ir kt.
 
Trečioji rodyklės dalis „Adomo Mickevičiaus biblioteka spaudoje“ yra viena iš didžiausių ir apima visus straipsnius, nesvarbu kokiame leidinyje jie buvo skelbti. Čia įrašai dėstomi į skyrius pagal istorinius laikotarpius bei atskiras temas.
 
Ketvirtojoje dalyje suregistruoti nepublikuoti dokumentai. Tai – Adomo Mickevičiaus bibliotekos ir kitų kraštotyrininkų darbai, o kitame šios dalies skyriuje – Vilniaus universiteto studentų diplominiai darbai apie biblioteką.
 
Penktojoje dalyje atspindima visa spaudoje aptikta ikonografija apie biblioteką ir darbuotojus.
 
Šeštojoje dalyje „Vilnijos krašto viešosios bibliotekos spaudoje“ straipsnių aprašų taip pat gausu. Čia plačiau ir detaliau atskleista to krašto bibliotekų metodinė veikla ir jos formos; smulkiau suskirstyta visuomeninių bibliotekinių bei kitų organizacijų veikla ir Vilnijos krašto bibliotekų darbuotojų dalyvavimas jų darbe ir pan.
 
„Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos istorijos“ I tomas – Vilnijos krašto bibliotekų veiklos bibliografijos rodyklė – bus naudinga mokslininkams, žurnalistams ir kitiems asmenims, kurie domisi šios bibliotekos ar pavienių jos veiklos sričių raidos tendencijomis. Ji taip pat bus gera literatūros šaltinių bazė autoriams. Pradedantiems Rytų Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų veiklos tyrimus ar kitus mokslinius darbus. Čia jie ras 1950–2009 m. paskelbtų archyvinių dokumentų savo darbų istoriografijoms rašyti.
 
Knyga skirta ir gausiam specialistų praktikų būriui: profilinių katedrų dėstytojams, doktorantams, bibliotekininkams, bibliografams, kraštotyrininkams bei kitiems bibliotekų darbuotojams. Ja galės pasinaudoti Vilniaus universiteto studentai mokymosi užduotims atlikti.
 
Knygos išleidimą parėmė Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Vilniaus apskrities Viršininko administracija.
 
Iš VAVB: Naujienos. Prieiga: http://www.amb.lt/index.php?id=2339
 
Nuotraukoje: Knygos viršelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra