Knygos „Senovės Romos kultūra“ pristatymas

Autorius: Data: 2012-02-17 , 11:27 Spausdinti

2012 m. Vasario 16-osios išvakarėse naujoje laisvalaikio prekių ir knygų parduotuvėje „Sofoklis“ humanitarinių mokslų daktarė Dalia Dilytė pristatė knygą „Senovės Romos kultūra“, atskleidžiančią Europos kultūros ištakas ir pamatus.

Autorė dalinosi įžvalgomis, kaip šis didingas pasaulis gyvuoja dabartyje. Renginyje dalyvavo Mokslų akademijos, Vilniaus Universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Literatūros ir tautosakos instituto bei Klasikų asociacijos atstovai.

Knygą išleidusios leidyklos „Metodika“ redaktorė Auksė Baurienė renginį pradėjo pristatydama D. Dilytę – mokslininkę, vertėją, dėstytoją, rašytoją ir pasidžiaugė turėjusi galimybe bendradarbiauti leidžiant knygą: „Leidyklai „Metodika“ malonu bendradarbiauti su tokiu šviesiu žmogumi, garbė leisti Dalios Dilytės Lucijas Anėjaus Senekos vertimus, džiaugiamės pasakų vaikams knygute ir, žinoma, naujausia knyga – „Senovės Romos kultūra“. Autorės kalba šioje knygoje paprasta ir įtaigi. Knygą skaityti malonu, nes svarbius dalykus lengva įsiminti, manau, ji patrauks ne tik akademinę visuomenę, bet ir visus besidominčius kultūros dalykais, mokinius, gimnazistus.“

Renginio metu Dalia Dilytė papasakojo apie Senovės Romos kultūros savitumą, įtaką dabarčiai, aptarė baltų ir Romos kultūros sąsajas. „Senovės Romos kultūrą“ rekomenduoja Vilniaus universiteto Klasikinės filologijos katedra. Šioje katedroje dirbanti knygos recenzentė Audronė Kučinskienė pristatymo metu taip pat pasidalino mintimis apie knygos svarbą šiandieniam žmogui.

Romos kultūra yra aktyvus veiksnys, ligi šiol reikalingas, stimuliuojantis vakarietiškos kultūros kraštų, taip pat ir Lietuvos, daugelį gyvenimo procesų. Knyga „Senovės Romos kultūra“ turėtų padėti juos lengviau atpažinti. Joje teminiu principu dėstomi svarbiausi Senovės Romos kultūros dalykai: tautos politinė ir ūkinė veikla, religija, teisė, ugdymo sistema, menas, privataus gyvenimo ir poilsio papročiai. Taigi knyga naudinga ir akademinių bendruomenių nariams, ir kultūros žmonėms, ir gimnazistams, trumpai tariant – visiems šviesuoliams.

Nuotraukoje: Knygos viršelis

Spauda , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra