Knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“ pristatymas

Autorius: Data: 2012-01-24, 15:11 Spausdinti

2012 m. sausio 26 d. 17 val. kviečiame į naujausios knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“ pristatymą Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje.

Žaislai ir žaidimai – tas universalus ryšys, kuris lengvai įveikdamas tautinius, kalbinius, politinius arba religinius barjerus žaibiškai plinta pasaulyje. Pramogų paveldo evoliucija ir plėtra leidžia atsekti politinius bei prekybinius ryšius, besikeičiančią geopolitinę ir ekonominę padėtį.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus leidinyje knygos autorius dr. Povilas Blaževičius pristato žaislus ir žaidimus, kurie buvo populiarūs Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Tai pirmas mėginimas pažinti istorikų užmirštą ir archeologų atrastą Lietuvos žaislų ir žaidimų paveldą, kuris atspindi kasdienį gyvenimą ir kartu padeda atskleisti žmonijos kultūros bruožus.

Šios knygos pagrindu tapo Lietuvos ir šalių kaimynių archeologinė medžiaga, čia itin svarbūs Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijos tyrimų duomenys. Autorius, tyrinėdamas XIII–XVII a. Lietuvos žaidimus, ieško atsakymų į esminius klausimus, susijusius su jų chronologija, geografiniu ir socialiniu paplitimu, kilme bei raida.

Leidinys skirtas ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai Lietuvos žaislų ir kasdienybės istorija.

Dalyvaus:

Dr. Povilas Blaževičius, prof. habil. dr. Albinas Kuncevičius, dr. Gintautas Zabiela, prof. dr. Libertas Klimka

Muzikuos: Ieva Baublytė ir Balio Dvariono muzikos mokyklos mokiniai

Dėl akreditacijos kreiptis: Jūratė Vaičiuvienė, Komunikacijos koordinatorė, tel.: (8-5) 2622645, mob. tel.: (+3700) 61447418, el. p.: j.vaiciuviene@valdovurumai.lt, www.valdovurumai.lt

Iliustracija: medievalists.net

Spauda , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra