Knygos „Nugrimzdusi Klaipėda“ pristatymas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 26 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Jovitos Saulėnienės ir Rasos Tarik knygos „Nugrimzdusi Klaipėda“ pristatymas.
 
Knygoje vokiečių ir lietuvių kalbomis pateikiama medžiaga apie Klaipėdos, anksčiau vadinto Memeliu, miesto istoriją, jo raidą, skirtingo luomo ir profesijų miestiečių gyvenseną bei jauseną, žymius architektūros statinius, tradicijas pačių gyventojų ar mieste apsilankiusių žymių žmonių akimis. Knyga gali sudominti tyrinėjančius Klaipėdos miesto istorinę kultūrinę praeitį.
 
Iliustruojama Klaipėdos ankstesniųjų dailininkų meniniais darbais, senaisiais žemėlapiais ir kita dokumentine medžiaga.
 
Knygoje pateikta savita autorių pozicija apie senosios Klaipėdos istoriją ir kultūrą. Autorės skaitytoją kviečia atsigręžti į kultūrinę atmintį nesiekdamos atkurti praeities. Jų tikslas – „pažvelgti, kuo ta praeitis virtusi dabartyje“. Kaip ir kiekvienas senas miestas, taip ir Klaipėda slepia daug istorinių ir kultūrinių paslapčių. „Nugrimzdusioje Klaipėdoje“ senojo miesto paveikslo kontūrai išnyra iš skirtingų vienaip ar kitaip susijusių su Klaipėda senųjų autorių įvairių žanro tekstų apie „senąją, mieląją, gražiąją“ Klaipėdą, – taip dažniausiai apibūdinamas miestas. Iš buvusių klaipėdiečių ar į šį miestą atvykusiųjų pasakojimų atgyja prabėgusio laiko kerai, prikelia naujam gyvenimui jų dingusius išgyvenimus, jų atsakomybę už praeitį ir ateitį… Žinoma, ir jų pagarbą istorijai, prieraišumą ir meilę miestui, čia gyvenusiems. Atmintis ir yra atsvara viską su savimi nusinešančio laiko bėgsmui, padedančiam suprasti, tarp kokių vertybių gyventa ir kaip tos vertybės nūnai ugdo žmoguje dorą, garbingą požiūrį į gyvenimą, į savo gimtąjį miestą.
 
„Miesto paveikslas knygoje dėliojamas daugiausia atsižvelgiant į tai, jog Klaipėda – tai miestas ir prie vandens, ir vandens miestas, ir į miestą žiūrima iš vandens, taip pat žvelgiama ir iš kranto į vandens platybes. Čia, anot mūsų cituojamų autorių, gyvena žmonės vandeniai, čia kaip niekur kitur garsūs jūrų vilkų vardai… Net mieste paplitęs buvęs posakis: „Kai du klaipėdiečiai kalbėdavosi apie trečiąjį, dažniausiai konstatuodavo: „Kas gi kitas jis buvo, jei ne kapitonas“. Įsimintiną šio jūrinio miesto vaizdą ir jo charakterį formavo taip vadinamais „vėjų vargų“ laikais gausybė burlaivių, vėliau atsiradę didesni ir mažesni laivai, kuriuose vaidenos bildukai…. Beje, šitame vandenų pakraštyje įsikūrusiame mieste buvę stiprūs vyriški gėrimai… Užtai kiek linksmų ir smagių istorijų, ypač prie garsiojo Inkaro stalo pripasakota! O kai nežinodamas dar palieti tą inkarą…
 
Taigi į dangų kelias veda per savo žemę. Tas kelias gali vesti ir per miestą, kuriame gyveni.
 
Leiskimės į knygoje pateiktų autorių širdies atminties kelią, kuriame nemaža garsių ir netikėtų stotelių…“
 
Dalyvaus: Juozas Šikšnelis, Jovita Saulėnienė, Laisvūnas Kavaliauskas, Renata Būdvytienė
 
Maloniai kviečiame
 
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, tel. 412 529
 
Nuotraukoje: Knygos viršelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra