Knygoje – 60 Trakų istorijos muziejaus metų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. birželio 30 d. (antradienį) Trakų istorijos muziejus pristatė naujausią savo leidinį „Trakų istorijos muziejui – 60“, skirtą prieš metus įvykusiam garbingam jubiliejui paminėti.
 
Knygos sudarytojai – Trakų istorijos muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Irena Senulienė ir direktorius Virgilijus Poviliūnas.
„Tai pirmasis leidinys, skirtas Trakų istorijos muziejaus istorijai ir nuveiktam darbui apžvelgti, – sakė V. Poviliūnas. – Jame ne tik apžvelgiame muziejui svarbiausius istorinius faktus, reikšmingiausias Trakų miesto istorijos datas ir įvykius, bet ir pateikiame daugiau nei 300 vertingiausių muziejaus eksponatų katalogą“.
Jubiliejiniam leidiniui buvo atrinkti unikaliausi per šešis muziejaus veiklos dešimtmečius surinkti archeologijos, taikomosios dailės, raštijos, numizmatikos, dailės rinkinių eksponatai.
Tik nedidelę jų dalį galima pamatyti muziejaus ekspozicijoje, todėl knyga turi ne tik išliekamąją, bet ir pažintinę vertę.
„Šiame leidinyje įdomios informacijos ras ne tik muziejininkai, kolekcininkai bei istorikai, bet ir visi besidomintys Trakų miesto praeitimi“, – sakė V. Poviliūnas.
Knyga išleista 1 000 egzempliorių tiražu. Pirmieji 50 egzempliorių yra numeruoti, 25 iš jų – vardiniai. Aktyviai parodas rengiantis Trakų istorijos muziejus vardiniais leidiniais tradiciškai pagerbia muziejaus veikloje dalyvaujančius asmenis: muziejininkus, kolekcininkus ir privačius asmenis.
Jubiliejinė knyga dedikuota anapilin išėjusiems buvusiems Trakų istorijos muziejaus darbuotojams.
Pastaruoju metu Trakų istorijos muziejus kasmet išleidžia po 1-2 leidinius. Dauguma iš jų – muziejuje rengiamų parodų katalogai.
Nuo 1998 metų muziejus išleido 10 parodų katalogų, kuriuose istorijos tyrinėtojai gali rasti nemažą dalį jo parodose eksponuotų muziejinių vertybių nuotraukų ir jų aprašų.
Muziejaus fonduose šiuo metu saugoma apie 290 tūkst. eksponatų.
Knygos leidybą parėmė Trakų rajono savivaldybė.
 
www.lrt.lt

Nuotraukose:

1. Leidins „Trakų istorijos muziejui – 60“, skirtas garbingam praėjusiam jubiliejui paminėti
2. Trakų istorijos muziejaus darbuotojai 1982 m.
3. Trakų istorijos muziejaus direktorius V. Poviliūnas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra