„Knygiukų salos“ paslaptys
Autorius: Voruta Data: 2018-06-06 , 10:19 Spausdinti

Vidutė STADALNYKIENĖ, Matuizų bibliotekininkė, www.voruta.lt
Birželio 1 dieną Matuizų mokyklėlės kiemelyje susibūrė visi: dideli ir maži, mamytės ir tėveliai, broliai ir sesės, kad sukurtų VAIKYSTĖS PAČIĄ GRAŽIAUSIĄ PASAKĄ. Vaikų gynimo šventės metu vyko „Smalsiukų“ stovyklos atidarymas, knygų paroda „100 knygų vaikams ir Lietuvai“, Karolinos Pikutytės rankų darbelių paroda „Žgutai“, akcija „Atsinešk nemylimą žaislą“ ir paskelbtas „Skaitymo iššūkis“ Vasara be knygos – ne vasara!
Renginį organizavo Matuizų bibliotekininkės Vidutė Stadalnykienė ir Marytė Žemaitienė, mokytoja Jolita Prakapienė. Renginiui pasipuošėm geltona spalva – Jolita, žalia-Vidutė ,raudona-Marytė, renginį skirdamos Lietuvos šimtmečiui.Ir nors nuo pat ankstyvo ryto, termometras rodė plius 28 laipsnius šilumos,dalyviai džiaugsmingai sutiko „Knygiukų“ saloje, renginio herojus „knygiukus“, šį kartą piešėm knygiukus Matuizų bibliotekoje, liūdnus, linksmus, susimąsčiusius, knygiukus– mergaites ir berniukus.
Penktokai Darija Valiukevičiūtė ir Paulius Skamarakas žaismingai vedė renginį, perskaitė Justino Marcinkevičiaus eilėraštį “Senutė bibliotekoje“ .Patapom knygos viršelių kūrėjais , išdalinta 24 lapai su parašytu žodžiu:vaikystė, vaiko, vaikystėje,vaikuose, ir kaip jau autoriai-vaikai turėjo sugalvoti pavadinimus,jie galvojo, iliustravo,vėliau kiekvienas vaikas pristatė savo knygos viršelį.
Geriausi darbai buvo įvertinti socialinės darbuotojos Aldonos Pekorienės ir tėvelių atstovo Antano Poškaus.Štai viršelių kūrėjai: Gabija Jakimavičiūtė, Eimantas Poškus, Milgintė ir Vakarė Kaškevičiūtės, Gabrielius Latvys, Lukas Lusas,Darija Valiukevičiūtė, Lėja Kairevičiūtė, Austėja Cigelskaitė,Dominykas Perevičius, Justas Seselskis, Raigardas Moroz, Kajus ir Aidas Jakimavičiai, Cigelskas Augustas.
„Susitikti“ su knygomis, paliesti, prisiminti knygas su kuriomis užaugo vaikų tėveliai, galėjo parodoje, „100 knygų vaikams ir Lietuvai“, beje iš šių knygų skaitėme ištraukas: V. Lansbergio „Arklio Dominyko meilė“ skaitė Dominykas Perevičius, Antano Vaičiulaičio pasakas skaitė bibliotekininkė Marytė,„Sužeistas vėjas“ , sakmes -Karolina Kasparytė, K.Kasparavičiaus „Dingęs paveikslas“ – Justas Seselskis,A.Matučio „Girios televizorius“-Aldona Pekorienė.
Veikė Karolinos Pikutytės vienuoliktokės rankų darbelių paroda „Žgutai“, ji pasidalino su visais žiniomis apie žgutų darbo techniką, tai tiesiog Karolinos laisvalaikio pomėgis, reikalaujantis daug kruopštumo.
Rašinėlį parašiusi ir pristačiusi aštuntokė Karolina Kasparytė „Vaikystė pati gražiausia pasaka“, kuriame pasakoja smagias, linksmas ir pamokančias istorijas, net ir susirgusi kraujo vėžiu skaito daug įdomių pasakų ,kad nebūtų liūdna. O močiutės sektos pasakos buvo pačios įdomiausios.Ačiū Karolinai už drąsą.
Visą mėnesį Matuizų bibliotekoje stovėjo „Nemylimų žaislų dėžė“. Akcija“Atsinešk nemylimą žaislą, pasidalinki su draugu“ (kiekvienas turim namuose nemėgstamą žaislą). Krokodiliukas apsigyveno Matuizų bibliotekoje, ir lauks vasarą apsilankančių ir skaitančių vaikų, paršiukas Gabijos glėby pasiliko,šuniuką Arnoldas priglaudė – žaislai patapo mylimi.
Skaitymo iššūkis prasidėjo birželio 1 d. Vasara be knygos – ne vasara! Bibliotekininkės Vidutės duotame popieriaus lape dalyvauti konkurse ir perskaityti penkias knygas užsirašė 14 vaikų.Vaikai dalinosi spalvotais vaikystės įspūdžiais, dainavo, šoko, žaidė estafetes su dėžėmis.
Žaidimas susirask porą, kai vienas vaikas turi lapelį su autoriaus pavarde , kitas -su knygos pavadinimu, pavyko greitai atlikti penkioms poroms. Matuizų bibliotekos 28 skaitytojai apdovanoti Varėnos viešosios bibliotekos padėkomis už dalyvavimą 6-ąjame moksleivių meninės kūrybos festivalyje „Susitikimas ežio dvare“ ,už nupieštus piešinius mitologine tema. Apdovanoti visi renginyje dalyvavę vaikai, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga: įteiktos padėkos už dalyvavimą, už atliktas užduotis, už kurtus knygų viršelius, už pieštus „Knygiukus“, o kiek „katučių“ (plojimų), smagaus juoko, gražaus šilto bendravimo vyko „Knygiukų“saloje.
Dėkoju rėmėjams: už namines sultis A. ir R. Stramkauskams, kuriomis gaivinosi vaikai renginio metu, už tortą su užrašu“Matuizų vaikams“ Matuizų bendruomenei. Visi kartu sukūrėme vaikams pačią gražiausią pasaką, tikime kad „Knygiukų sala“ taps tradicine švente.
Komentarai
Naujienos
-
Pristatyta dr. A. Bubnio kandidatūra Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo pareigoms užimti
-
Prezidentas pareiškė užuojautą dėl Princo Filipo mirties
-
Skaitytojus artėjančių šv. Velykų proga sveikina pirmasis 2021 m. „Vorutos“ numeris!
-
Sveikinimai „Vorutos“ žurnalo vyr. redaktoriui Juozui Vercinkevičiui 80-ies metų jubiliejaus proga
-
Dažnėjantys neurologiniai susirgimai – karantino pasekmė?
Lietuva
-
Pristatyta dr. A. Bubnio kandidatūra Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo pareigoms užimti
-
Baimę dėl gastroenterologinių tyrimų mažina moderni įranga ir galimybė nejusti diskomforto
-
Jau daugiau kaip pusė švietimo įstaigų darbuotojų pasiskiepijo bent kartą
-
Nuotoliniame NATO ministrų susitikime aptarta situacija Afganistane ir Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų
-
Seimo Pirmininkė siūlo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu skirti Arūną Bubnį
Istorija
-
Vladas Terleckas. Ar sovietai pirko iš Vailokaičių metalo gaminius?
-
Juozas Brazauskas. Prieš 60 metų buvo sugriautas Kryžių kalnas
-
Dr.Valdas Selenis. Didysis Vilniaus seimas ir jo reikšmė po 115 metų
-
Apie Vytautą Modzeliauską – pirmąjį Semeliškių valsčiaus tarybos pirmininką
-
Vladas Terleckas. Katynės žudynių istorijos lietuviški puslapiai
Kultūra
-
Pasaulinė kultūros diena – virtualios parodos Lietuvos ir pasaulio kultūrų pažinimui
-
Savarankiškai dirbantys kūrėjai kviečiami suskubti naudotis jiems skirta subsidija
-
Pavasario džiaugsmo giesmės Aukštadvario bibliotekoje
-
Sukanka 150 metų, kai, popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais tariant, Bažnyčia ir lietuvių tauta sulaukė ypatingos dovanos
-
Nemokama virtuali ekskursija „M. K. Čiurlionio kūrybos kelias“
Religija
-
Panevėžio Marijos Legionas su viltimi žvelgia Į karantiną ir ieško naujų veiklos iššūkių
-
2021 m. – kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
-
Taupymas Vatikane: mažinamos vyresniųjų algos
-
Daniliškių Švč. Trejybės sentikių cerkvė atgimsta vietos bendruomenės dėka
-
Judėjos dykumos urvai vis dar pateikia netikėtumų
Renginiai
-
Vievio mėgėjų meno kolektyvai – virtualiuose renginiuose
-
Apie garbųjį Šilokarčemos pilietį dr. Hugo Šojų
-
Jaunieji talentai sako „Ačiū tau, Lietuva“ ir kartu šįvakar su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dovanoja koncertą
-
„Auksiniai scenos kryžiai“ bus įteikti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre
-
Knygos „Mažosios Lietuvos periodinė spauda 1811-1939 m.“ pristatymas
Susiję straipsniai
-
Kaukės ir kaukėtieji tapo įprasta kasdienybe. Patrakusios Užgavėnės
~ Uncategorized
2021-02-11, 08:47
-
Šventiniai Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020 m. Fotoreportažas
~ Uncategorized
2020-12-24, 18:18
-
Mokytoja N. Česnulevičienė: „Lietuva prasideda čia, kur esame mes...“
~ Uncategorized
2020-12-18, 14:36
-
Bus pažymėta Trakų žydų geto vieta
~ Uncategorized
2020-11-18, 15:49