Knyga „Lietuvos baltarusiai: vakar ir šiandien“ pristatyta Minske

Autorius: Data: 2016-06-07 , 10:32 Spausdinti

Knyga „Lietuvos baltarusiai: vakar ir šiandien“ pristatyta Minske

Birželio 2 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske įvyko Gudų kultūros draugijos Lietuvoje pirmininko Aleksandro Adamkovičiaus knygos „Lietuvos baltarusiai: vakar ir šiandien“ prezentacija.

A. Adamkovičius jau daug metų tyrinėja Lietuvos baltarusių gyvenimą. Tai jau antroji šios serijos knyga, skirta sudėtingai baltarusių religinio ir dvasinio gyvenimo raidai Vilniaus krašte Lenkijos okupacijos laikotarpiu 1921–1939 metais. Baltarusiai yra viena gausiausių Lietuvoje gyvenančių etninių grupių, su lietuviais turinti ilgą bendrą istoriją ir didžiulį kultūrinį palikimą. XIX a.–XX a. pradžios daugiakultūris Vilnius šiai tautai buvo svarbus kultūros centras, miestas su ryškia katalikiška tradicija tapo baltarusių traukos centru ir savotiška alternatyva rusiškai stačiatikiškam Minskui.

Renginyje dalyvavo pats knygos autorius, Tarptautinės baltarusistų asociacijos pirmininkas dr. Adamas Maldis, Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Evaldas Ignatavičius, Baltarusijos istorikai, kultūros, meno, mokslo atstovai, žurnalistai.

Šaltinis – https://by.mfa.lt/by/lt/naujienos/knyga-lietuvos-baltarusiai-vakar-ir-siandien-pristatyta-minske.

Kultūra Lietuva - Baltarusija Naujienos Renginiai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra