Knyga apie kalbininką ir pedagogą A. Ašmantą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje buvo pristatyta kalbininko, Lietuvių kalbos draugijos Garbės pirmininko, docento, daktaro Aldono Pupkio knyga „Andrius Ašmantas: gyvenimas ir kūryba“. Pasiklausyti, kaip buvo renkama medžiaga ir rašoma knyga apie kalbininką, pedagogą ir publicistą Andrių Ašmantą, prisirinko pilna salė. Ir ne tik rietaviškių, bet ir daugybė garbių svečių.
 
Profesorius, habilituotas daktaras Leonas Vaidotas Ašmantas sakė mažai prisimenantis savo tėvą, nes šis mirė, kai sūnui tebuvo vos dveji metukai. „Mama man leisdavo retkarčiais pavartyti tėvo archyvą, – prisiminimais dalijosi L. V. Ašmantas. – Jie mūsų šeimoje buvo tarsi šventenybė. Esu labai dėkingas tiems, kurie išsaugojo tėvo archyvus, ir, žinoma, gerbiamam Aldonui Pupkiui, kruopščiai, po kruopelytę surinkusiam visus dokumentus ir taip gražiai viską suguldžiusiam į knygą.“
 
A. Pupkis tikino, kad rašyti šią knygą jam buvo malonumas, kuris užtruko apie dvejus metus. Įspūdžiais apie kūrinį pasidalijo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė, Lietuvių kalbos instituto direktoriaus pavaduotoja Grasilda Blažienė ir kiti į Rietavą atvykę svečiai. Renginio metu buvo skaitomos ištraukos iš knygos, skambėjo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių atliekamos dainos.
 
www.zemaitijosgidas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Knygos viršelis
2, Į knygos pristatymą prisirinko pilna salė
3. Kalbos komisijos pirmininkė doc. dr. Irena Smetonienė (dešinėje)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra