Knyga „153 įdomiausios Lietuvos bažnyčios“ keliauja arčiau tikinčiųjų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Leidykla „Terra Publika“ Lietuvos tūkstantmečio minėjimo proga išleido ir visuomenei pristatė naują knygą „153 įdomiausios Lietuvos bažnyčios“ . Knygos sudarytoja prof. dr. Laima Šinkūnaitė, tekstų autorės Edita Šedbaraitė, Laima Šinkūnaitė, Indrė Šurkutė, Aušra Vasiliauskienė. Tai daugiau nei 300 puslapių gausiai iliustruotas žinynas apie Lietuvos bažnyčias, skirtas ne tik tikintiesiems bei gimtosios šalies mylėtojams. Daugiau informacijas apie knygą teiraujamės leidyklos vadovės Danguolės Kandrotienės.
 
Kaip kilo mintis išleisti knygą apie Lietuvos bažnyčias? Šiuo metu populiariau rašyti apie prabangius statinius, dvarus?
Idėja išleisti knygą apie Lietuvos šventoves kilo prieš keletą metų keliaujant po šalį ir renkant medžiagą knygai „Lietuva“. Manau, kad bažnyčioms skiriama per mažai dėmesio, tai ne tik sakraliniai, bet ir vieni vertingiausių pastatų Lietuvoje. Visų pirma, šventovės pagal pastatų amžių nusileidžia tik pilims, kurių iki mūsų dienų dėl statybai naudotų medžiagų bei geopolitinės situacijos išliko vos keletas. Taigi, bažnyčios – vieni iš seniausių Lietuvos statinių, menančių audringą krašto bei jo žmonių istoriją. Bažnyčių bokštai puošia daugelio miestelių panoramas, šventovių kriptose ramybę surado daug svarbių Lietuvos asmenybių, čia sukaupta nemažai meno, sakralinių vertybių.
 
Knygos pavadinime nurodytas tikslus bažnyčių skaičius, kodėl būtent 153 bažnyčios?
Pats skaičius nėra simbolinis, juo tiesiog norėjome atkreipti dėmesį į knygoje aprašomų bažnyčių skaičių. Knygoje iš tiesų aprašytos 153 bažnyčios bei Kryžių kalnas, kurį būtų galima pavadinti bažnyčia po atviru dangumi. Lietuvoje yra kiek daugiau nei 700 bažnyčių, taigi visų jų jokiu būdu negalėjome aprašyti, todėl teko atrinkti pačias įdomiausias ir vertingiausias.
 
Kokiais kriterijais vadovaudamiesi atrinkote bažnyčias?
Atrankos būdą pasiūlė knygos sudarytoja – žinoma menotyrininkė, bažnytinio meno žinovė, profesorė Laima Šinkūnaitė. Vienas iš bažnyčių atrankos kriterijų – hierarchinis bažnyčios statusas, todėl knygoje rasite visas Lietuvos katedras. Kitas labai svarbus atrankos aspektas – bažnyčios sakralumas, t. y. jos vieta tikinčiųjų širdyse, tikėjimo tradicijose (Šiluvos, Žemaičių Kalvarijos, Pivašiūnų, Aušros Vartų šventovės). Žinyne taip pat aprašytos pačios įdomiausios ir vertingiausios meniniu bei architektūriniu požiūriu bažnyčios. Perskaitę knygą sužinosite, kokių įdomybių turime!
 
Knyga iliustruota daugiau nei 500 spalvotų nuotraukų. Per kiek laiko sukaupta tiek daug iliustracijų?
Knygos „153 įdomiausios Lietuvos bažnyčios“ paruošimas truko ilgiau nei porą metų. Į daugelį bažnyčių važiuota po 2-3 kartus, sukaupta daugiau nei 20 000 kadrų. Tik tokiomis titaniškomis mūsų fotografų pastangomis knygoje galėjo atsirasti vertingos ir įdomios nuotraukos: bažnyčios buvo fotografuojamos iš lėktuvų, nuo šalia bažnyčių esančių pastatų stogų, bokštų, įvairiu metų ar paros metu. Tikiuosi, kad kiekvienos parapijos žmonėms, bus labai smalsu sužinoti ne tik savo šventovės istoriją bet ir pažvelgti į ją fotografo akimis.
 
Kur bus galima įsigyti knygą „153 įdomiausios Lietuvos bažnyčios“?
Įvertindami sunkmetį mes keliaujame po Lietuvą ir knygomis prekiaujame miestelių šventėse bei didžiausiuose atlaiduose. Skaitytojai čia knygas gali nusipirkti be prekybinio antkainio, kuris dažnai sudaro net 50-60 proc. Todėl knyga „153 įdomiausios Lietuvos bažnyčios“ atlaidų metu kainuoja tik 60 Lt, o knygynuose jos kaina gali siekti ir 90-100 Lt. Rugsėjo 6-13 dienomis planuojame knygomis prekiauti ir Trakinių atlaiduose prie Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios. Tikiuosi, kad mūsų su meile išleista knyga ilgam primins Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, suteiks daug žinių keliaujantiems, bus puiki dovana gimtadienio ar jubiliejaus proga…
 
Ačiū už pokalbį.
 
Kalbėjosi Daiva Markevičiūtė

Nuotraukoje: Knygos „153 įdomiausios Lietuvos bažnyčios“ viršelis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra