Klubas „Žalgirio pergalės parkas“ 2019 – uosius pradėjo Padėkos švente

Autorius: Data: 2019-01-24 , 09:00 Spausdinti

Klubas „Žalgirio pergalės parkas“ 2019 – uosius pradėjo Padėkos švente

Organizatorių nuotr.

Prof. Aleksandras VITKUS, www.voruta.lt

2018 m. rugsėjo 8 d. susirinkę 1918 metų vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų giminių atstovai į Žalgiro pergalės parką Babtų seniūnijoje prie Cinkiškių ir čia pasodino kiekvienam Signatarui po ąžuoliuką pagal pateiktą klubo projektą „1918 metų Vasario 16-osios Akto Signatarų įamžinimas Žalgirio pergalės parke“. Pirmą kartą lygiai po šimto metų visi 1918 m. vasario 16 d. signatarai išsirikiavo parke Signatarų alėjoje. Čia prie jau puikuojasi kiekvienam signatarui pasodintas ąžuoliukas su prie jo esančia informacine lentele su signataro nuotrauka, trumpa biografija lietuvių ir anglų kalbomis. Šalia įrengtas stendas su patalpinta 1918 m. Vasario 16-osios Akto originalo kopija gauta iš Lietuvos nacionalinio muziejaus, kurią surado prof. L. Mažylis.

Klubas „Žalgirio pergalės parkas“ naujuosius 2019 metus pradėjo Padėkos švente, kurią surengė Babtų kultūros centre tiems, kurie padėjo ne tik įgyvendinti, bet ir tiems, kurie parėmė šį projektą bei daug prisideda prie parko kūrimo ir jo puoselėjimo.

Prieš pradedant šventę kol vyko registracija buvo demonstruojamos skaidrės apie Žalgirio pergalės parke esančius stogastulpius, koplytstulpius, panoraminiai vaizdai iš paukščio skrydžio. Šventės pradžioje muzikinį sveikinimą Tautvydas Juozas Tamulaitis atliko fortepionu, atliko Van Bethoveno sonatą Nr. 15, 1dalį. Šventės eigoje ne vieną muzikinį kūrinį fleita padovanojo ir jo brolis Algirdas Tamulaitis.

Parko klubo pirmininkas Gintautas Tamulaitis pasisakyme išsakė, kaip gimė šio projekto idėja, kaip darbavosi klubo nariai. „Įdomiausia buvo tai, kad sunkiausias uždavinys buvo surasti šių 20 signatarų giminių, nes jų vientiso sąrašo neturi nei vasario 16 d., nei kovo 11 d. klubai, nei Signatarų namai, nei Kauno prezidentūra. Reikėjo signatarų giminių atstovų ieškoti iš įvairių šaltinių. Tai nedaro garbės Lietuvai, ypač kai dabar nuo šios dienos yra šimtmečio atskaitos taškas. Tačiau klubas sėkmingai susidorojo su šia užduotimi“- kalbėjo parko pirmininkas.

Ypač visus gerai nuteikė rodomas sutrumpintas variantas dokumentinio filmo apie 2018 metų rugsėjo 8 d.  Žalgirio pergalės parke ąžuolų sodinimo šventę, kuriame šventės dalyviai atpažįno ir save.

Pagaliau prasidėjo padėkų įteikimas. Iš LR Seimo atkeliavo dvi padėkos – ilgalaikiam parko architektui Stanislovui Kalinkai ir miškininkui prof. Algimantui Gradeckui. Seimo narys Kęstutis Bacvinka ne tik atvežė Seimo padėkas, bet ir pavaišino visus iš Seimo atvežtais skaniais saldainiais. Kauno rajono mero padėkas savivaldybės atstovas įteikė aktyviausiems parko valdybos nariams bei pagrindiniams projekto rėmėjams kartu pridėdami gražius Lietuvos šimtmečiui skirtus trispalvius šalikiukus.

Klubo pirminkas Gintautas Tamulaitis apdovanoja beveik visus knyga-albumu „Žalgirio parkas Kauno rajone“, kuriame patalpinta parko kūrimosi istorija, dokumentinė medžiaga, parko sukūrimas ir įteisinimas. Jame be parko kūrimosi etapų, jau yra patalpinta Signatarų alėjos vizija bei visų signatarų trumpos biografijos. Nuo 1991 metų, kiekvienais metais be vykdomų darbų parke liepos 15 d. minima Žalgirio mūšio pergalės šventė visuomenei.

Po šventės visi pasivaišino šventine kava, kurią padovanojo Kauno rajono savivaldybė.

Renginiai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra