Klaipėdos piliavietė atgyja

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Klaipėdiečiai ir šio miesto svečiai, nekantraujantys, kada bus atstatyta Klaipėdos piliavietė ir kada jos beveik penkių hektarų teritorija pačiame miesto centre taps reprezentacine uostamiesčio erdve, gali džiaugtis gera žinia. Kultūros paveldo departamentas pritarė piliavietės atkūrimo pirmojo etapo darbų projektui.
Kultūros departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas Naglis Puteikis džiaugiasi, kad Kultūros paveldo departamentui kartu su Klaipėdos savivaldybe ir piliavietės atkūrimo projekto rengėja UAB „Uostamiesčio projektas“ pavyko išvengti Vilniaus Valdovų rūmų ir Kauno pilies atstatymo klaidų: atkuriama tiktai pylimo dalis, kadangi labai tiksliai žinoma, kaip ji atrodė. Restauravimui nebus naudojamos šiuolaikinės medžiagos, išskyrus stiklo gaubtą, kuriuo numatyta uždengti archeologų atkastus pamatus.
 
Tolimesni piliavietės atkūrimo darbai kol kas neplanuojami, ketinama apsiriboti tyrinėjimais ir konservavimu. Ateityje prieš imantis reikšmingesnių atstatymo darbų, galinčių iš esmės pakeisti piliavietės vaizdą, Kultūros paveldo departamentas ir Klaipėdos savivaldybė tarsis su visuomene, atlikdami išsamią klaipėdiečių sociologinę apklausą, kaip tai numatyta Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme.
 
Kontaktinis asmuo: Naglis Puteikis, Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas
Kultūros paveldo departamentas, tel.: 8 46 41 03 67, mob.: +370 687 14227, el. paštas: n.puteikis@heritage.lt
 
Šaltinis: http://www.kpd.lt/lt/node/1438

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra