Klaipėdos etnokultūros centre viešės airių folkloro atlikėjas Denis Mc Laughlin

Autorius: Data: 2012-10-22 , 13:21 Spausdinti

Spalio 23 d., antradienį, 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras  kviečia į airių folkloro atlikėjo Denis Mc Laughlin koncertą. Šiuo renginiu tęsiamas projektas “ETNOREIDAS-12” 

Etnokultūros centro projekto “ETNOREIDAS” renginiais siekiama patraukliomis ir šiuolaikiškomis formomis prabilti apie tradicinę kultūrą bei ja sudominti jaunus klaipėdiečius. Klaipėdos jaunimas jau pamėgo ketvirtadieniais vykstančius tradicinių šokių vakarus „Vožinius“ bei „Jaunimo sueigas“, kuriose vieši įdomūs, saviti Lietuvos bei užsienio šalių tradicinės muzikos puoselėtojai, folklorą subtiliai ir kūrybingai interpretuojančios grupės.

Šį kartą „ETNOREIDO“ meniu – airiškos muzikos gūsis. Atlikėjas Denis McLaughlin klaipėdiečius supažindins su  XIX a. airiško folkloro melodijomis bei atliks autorinius kūrinius, kurie glaudžiai persipynę su tradicine muzika. Dvylikastyge gitara, mandolina, bandža, airišku būgnu bodhran ir kauliukais grojantis Denis McLaughlin yra kilęs iš Šiaurės Airijos, tačiau jau daugiau nei 20 metų gyvena Danijoje. Atlikėjas aktyviai propaguoja airių kultūrą, ypač – muzikinį paveldą. Virtuoziškas instrumentų valdymas, labai stiprus savitas balsas, žavingas airiškas temperamentas keri klausytojus. Jis dažnai kviečiamas koncertuoti Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, gimtojoje Šiaurės Airijoje, ne kartą lankėsi ir Lietuvoje.  Savo muzikinę karjerą Denis pradėjo kaip bosistas, grodamas įvairiose grupėse – nuo sunkiojo metalo iki kantri muzikos. Vėliau su broliais John ir Eamon įkūrė grupę „Thundering Down“, kuri tapo populiari 9-ojodešimtmečio pradžioje. Kartu su bičiuliu ir scenos bendražygiu danu Svend Eric Larsen jis yra išleidęs airiškų dainų kompaktinę plokštelę „Shamrock“ („Dobilas“).

Renginys nemokamas.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Tel. 8-46-310022 www.etnocentras.lt

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra