Klaipėdoje vyko tarptautinių pratybų BALTOPS 2012 uždarymo ceremonija

Autorius: Data: 2012-06-14 , 09:34 Spausdinti

2012 m. birželio 13 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione, Klaipėdoje vyko tarptautinių pratybų BALTOPS 2012 uždarymo ceremonija.

„Gerbiami pratybų dalyviai, dėkoju kiekvienam iš jūsų už jūsų asmenines pastangas. Kiekvieno jūsų indėlis lėmė, kad pratybų tikslai buvo pasiekti, o išmoktos pamokos padės partnerių pajėgumams atsakingiems už saugumą regione greitai ir efektyviai reaguoti į ateities iššūkius“, – per uždarymo ceremoniją kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Pratybose, kurios vyko Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje ir sausumoje, dalyvavo daugiau nei 600 Lietuvos, JAV, Nyderlandų ir NATO štabo karių. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje vykusios karių išsilaipinimo į krantą operacijoje dalyvavo net septynių NATO valstybių – Estijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos – laivai, lėktuvai ir kariai.

„Neabejoju, kad šios pratybos buvo dar vienas žingsnis į priekį tobulinant karių ir kariuomenės padalinių gebėjimus labai plačiame užduočių spektre, gerinant sąveikumą, stiprinant šalių bendradarbiavimą ir reaguojant į krizes Baltijos jūros regione“, – teigė gen. ltn. A. Pocius.

„Per sunkų darbą, kruopštų planavimą, prakaitą ir ryžtą mes įrodėm mūsų pajėgų partnerystę Baltijos regione“, – visiems Lietuvos kariams ir civiliams už visapusišką paramą ir svetingumą šiose pratybose padėkojo BALTOPS 2012 Sausumos pajėgų komponento vado pavaduotojas bei vyriausiasis pratybų Lietuvoje JAV karininkas pulkininkas Darren Richardson.

„Noriu padėkoti šių pratybų šeimininkams lietuviams už nuostabų svetingumą. Lietuvos karinių pajėgų profesionalumas buvo nepaprastas ir Jūs padėjote mums pasijausti kaip namuose. Mes džiaugiamės galėdami būti šių pratybų dalimi“, – uždarymo metu kalbėjo JAV Juodosios jūros rotacinių pajėgų vadovaujantis karininkas pulkininkas leitenantas Rick Coates.

Pratybose BALTOPS 2012 dalyvavusiems Lietuvos ir užsienio šalių kariams ir civiliams pratybų vadovybė įteikė simbolines monetas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos regiono savivaldybių atstovai, iš užsienio atvykusių padalinių vadai, kariuomenės pajėgų ir valdybų vadai, kiti garbingi svečiai.

Beveik dvi savaites trunkančiose pratybose Baltijos jūros teritoriniuose Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos ir Estijos vandenyse iš viso dalyvauja 12 šalių – JAV, Lietuva, Latvija, Estija, Vokietija, Prancūzija, Danija, Lenkija, Nyderlandai, Gruzija, Rusija ir Švedija. Tarptautinių pratybų BALTOPS 2012 iškilminga uždarymo ceremonija vyks birželio 16 d., Kylio mieste, Vokietijoje.

Pratybose tobulinamas šalių bendradarbiavimas susidarius krizinei situacijai regione, taip pat stiprinamas saugumas Baltijos jūros regione. Tarptautinių pratybų metu šalių karinių jūrų pajėgų vienetai vykdo bendras jūrų operacijas nuo manevravimo ir patruliavimo iki bendrų operacijų su kitomis karinėmis pajėgomis – oro ir sausumos.

JAV organizuojamos karinės jūrų pratybos BALTOPS vyksta nuo 1972 metų. Per keturiasdešimt pratybų egzistavimo metų, jos išaugo tiek dalyvių skaičiumi, tiek svarba, ir tapo vienos didžiausių pratybų Baltijos jūros regione. Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai pratybose dalyvauja nuo 1994 metų.

Vaizdo medžiaga BALTOPS 2012 pratybos Lietuvoje: nuo pajėgų atvykimo iki uždarymo ceremonijos (aut. L. Kalvaitis ir E. Žygaitis)

Linos Ambroževičiūtės nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra