Klaipėdoje – V. Luckaus retrospektyvinė paroda „Siūlau naują pasaulį“

Autorius: Data: 2015-04-21 , 13:16 Spausdinti

lrt.lt, Organizatorių nuotr.

Šeštadienį, 17 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose atidaroma unikalaus lietuvių fotomenininko Vito Luckaus retrospektyvinė fotografijos paroda „Siūlau naują pasaulį“.

Atidaryme dalyvauja parodos kuratorė Margarita Matulytė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė, rašoma pranešime spaudai.

18 val. vyks dokumentinio filmo „Meistras ir Tatjana“ peržiūra. Filmą pristato scenarijaus autorė ir režisierė Giedrė Žickytė.

Paroda „Siūlau naują pasaulį“ yra išskirtinis įvykis Lietuvos moderniosios dailės ir fotografijos parodų kontekste: plati, visapusiška unikalaus lietuvių fotomenininko kūrybos panorama Klaipėdoje pristatoma pirmą kartą. Dauguma kūrinių tik po dvidešimties metų sugrįžo į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur yra saugomas fotografo archyvas.

Vitas Luckus (1943–1987) – vienas reikšmingiausių XX a. II p. Lietuvos fotografijos meno kūrėjų, nutiesęs tiltą tarp tradicijos ir avangardo, tarp modernizmo ir postmodernizmo. Parodos kuratorė dr. Margarita Matulytė teigia, kad „Vitas Luckus – gęstančio modernizmo epochos žmogus, jautęs fotografijos, kaip tradicinės raiškos priemonės, išsekimą ir bandęs ją reanimuoti dokumentalizmo darbuose, siurrealių montažų cikluose, konceptualių knygų projektuose. Bet viskas, kuo kūrėjas atvėrė savo laisvąjį protą ir apie ką jis mąstė, buvo žmogiška, pernelyg žmogiška“.

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra