Klaipėdoje pasimirė Lydija Aušrienė, Mažosios Lietuvos bažnyčios ir visuomenės veikėja

Autorius: Data: 2015-04-15 , 14:44 Spausdinti

Klaipėdoje pasimirė Lydija Aušrienė, Mažosios Lietuvos bažnyčios ir visuomenės veikėja

Nuotraukoje: Albino Endriaus fotografija, kurioje Lydija Aušrienė su kraštiečiais Klaipėdos universitete 1995 m. 

Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčia ir Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ su liūdesiu praneša, kad po ilgos ir sunkios ligos gailestingasis Viešpats Dievas pasišaukė savo tarnaitę Lydiją Aušrienę į dangiškuosius namus 2015 metų balandžio 10 dieną.

Lydija gimė ūkininkų Emilijos ir Miko Paliokų šeimoje1928 m. rugsėjo 10 dieną Urvinių kaime, Tauragės apskrityje. Velionė buvo paskutinė iš penkerių šeimos vaikų, sulaukusių brandos. Po karo atkakliai siekė išsilavinimo – baigė Tauragės suaugusiųjų gimnaziją, Vilniaus medicinos seserų mokyklą, o Vilniaus universiteto Medicinos fakultete įgijo pediatrijos gydytojos specializaciją.

1961 metais ištekėjo už Algirdo Jurgio Aušros, žinomo Klaipėdos liaudies operos dainininko. Dievas laimino santuoką sūnų Valdo ir Algirdo gimimu. 1972 metų balandžio 30 d. vyras Algirdas mirė. Velionė viena užaugino vaikus. Tuo pačiu metu buvo aktyvi Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios narė, taip pat Klaipėdos liuteronų parapijos ir labdaros draugijos „Sandora“ narė. Jos rūpestis ir pagalba palengvino ne vieno pasiligojusio ar be globos likusio krašto žmogaus likimą – tarp jų ir vienišas gyvenęs liuteronų kunigas ir bibliofilas Mikas Preikšaitis (1897-1972).

            Nuoširdi užuojauta sūnums kun. dr. Valdui Aušrai, Algirdui Aušrai, kitiems artimiesiems, giminėms, prieteliams ir bendražygiams.

Velionės palaikai pašarvoti Klaipėdos liuteronų parapijos patalpose, o balandžio 15 d. Tauragėje, kunigo A. Vymerio namuose. Laidotuvės – velionės tėviškės Šikšnių kapinaitėse balandžio 16 d., ketvirtadienį.

„Lietuvos evangelikų kelio“ informacija

Mažoji Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra