Klaipėdoje baigėsi misijai Afganistane besiruošiančių karių vertinamosios pratybos „PAG iššūkis 2009“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kovo 27 d. Klaipėdoje baigėsi misijai Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besiruošiančios devintosios Lietuvos karių pamainos (PAG-9) vertinamosios pratybos.

Savaitę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono Kairių poligone vykusiose pratybose buvo tikrinamas ir vertinamas karių gebėjimas planuoti ir vykdyti užduotis, koordinuoti veiksmus tarpusavyje ir su aukštesnio lygmens vadaviete. 
Patyrusių karininkų suplanuotas pratybų scenarijus maksimaliai priartino pratybų užduotis prie realių operacijos Afganistane situacijų: kariai turėjo reaguoti į tariamą stovyklos apšaudymą ir riaušes mieste, vykti į susitikimus su vietos valdžios atstovais ir gyventojais, atremti užpuolimus patruliuojant, suteikti medicinos pagalbą ir evakuoti sužeistuosius, ir pan.
Prieš dvi savaites Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko pirmasis PAG-9 karių vertinamųjų pratybų etapas, kuriame didžiausias dėmesys buvo skiriamas operacijų planavimui ir štabo darbui ekstremaliose situacijose. Tąkart kariai tikrino savo įgūdžius naudodami modernią kompiuterinę konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistemą (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation System, JCATS) ir vykdydami užduotis, modeliuojamas kompiuterių monitoriuose.
Baigiamąsias PAG-9 pratybas stebėjo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas ir Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas.  
PAG-9 pamaina, suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu, misiją iš dabar Afganistane tarnaujančios aštuntosios karių pamainos perims gegužę. PAG kariniam kontingentui vadovaus majoras Arvydas Šiuparis.
Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG) – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija.
Lietuvos vadovaujama Goro PAG grupė pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Pagrindinė grupės užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
Dabar Goro PAG tarnauja jau aštuntoji Lietuvos karių pamaina, sudaryta daugiausia iš Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinėssavanorų.
Goro PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos ir Gruzijos kariškiai.

Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, Tel. (8~5) 2785 208, El. paštas: vis@kam.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra