Kinijoje įkalinta apie penkiolika katalikų dvasininkų

Autorius: Data: 2012-10-22 , 21:36 Spausdinti

Šių metų spalio mėnesį, primena Prancūzijos misionierių žinių agentūra EDA, sukanka penkiolika metų nuo vyskupo James Su Zhimin įkalinimo. Baoding diecezijos vyskupas buvo areštuotas 1997 metų spalio 8 dieną. Nuo to laiko apie jį žinių gauta tik vieną kartą – 2003 metais jis buvo gydytas ligoninėje, prižiūrimas policijos.

Šiuo metu vyskupui Su yra aštuoniasdešimt metų ir pusę iš jų jis praleido nelaisvėje. Toks likimas jam buvo užprogramuotas po to, kai 1956 metais griežtai atsisakė stoti į kinų komunistų partijos iniciatyva kuriamą Patriotinę katalikų asociaciją, kuri turėjo išsivystyti į nacionalinę ir režimui lojalią organizaciją, prarandant tą esminį katalikybės bruožą, kuriuo yra vienybė su Šventuoju Sostu. Ganytojai ir tikintieji, kurie tokių sąlygų nepriėmė, pateko į pusiau pogrindinę situaciją.

Vyskupas Su, dar būdamas kunigu, daug kartų buvo suimtas ir kalinamas, su trumpomis pertraukomis laisvėje, kurių metu jis vėl drąsiai tarnaudavo pogrindinėms bendruomenėms.

Panašiai nieko nežinoma apie kitą vyskupą – Yixian vyskupijos ganytoją Come Shi Enxiang, kuris šiuo metu turėtų turėti per devyniasdešimt metų. Jis reguliariai kali nuo pat 1957 metų, taigi, jau daugiau nei pusę amžiaus. Paskutinį kartą buvo suimtas 2001 metų balandžio mėnesį ir nuo to laiko apie jį žinių nėra.

Reikia pridurti, kad suėmimai ir įkalinimai toli nuo žmonių akių nėra dešimtmečio ar kelių dešimtmečių aktualijos Kinijoje. Ir dabar yra įkalinami kunigai, kurie dirba pogrindžio bendruomenių sielovadoje ir nesileidžia į kompromisus su režimo pasiūlymais. Tai, pavyzdžiui, 2011 metų birželio 22 dieną suimti du Xuanhua vyskupijos kunigai Simonas Zhang Jianlin ir Cui Tai. Apie juos taip pat nieko nežinoma.

Dar mažiausiai keturių kunigų įkalinimo vietos yra žinomos, kartais jie gali turėti kontaktų su artimaisiais ir šeimos nariais. Dar kiti išvengė kalėjimo ar priverstinių darbų stovyklos, tačiau jų laisvė suvaržyta namų arešto sąlygomis – tai Zhouzhi vyskupo Juozapo Wu Qinjing dalia. Šis, vos keturiasdešimties metų slenkstį peržengęs kunigas buvo įšventintas į vyskupus 2005 metais su Šventojo Sosto pritarimu, tačiau neleidžiant kinų valdžiai, kuri nuo to laiko vyskupui paskyrė namų areštą. Šiuo metu vienokioje ar kitokioje nelaisvėje gyvena apie penkiolika katalikų dvasininkų.

Tautų evangelizavimo kongregacijos sekretorius Savio Hon Tai-fai, pats kinas iš Honkongo, šių metų pradžioje interviu agentūrai „Asianews“ pasakojo, kad tiek Šventasis Sostas, tiek kitų šalių diplomatai pasiteirauja kinų valdžios apie suimtus ir dingusius dvasininkus, tačiau atsakymas būna lakoniškas – „mes nežinome kur jie yra“. Kartais žinios apie įkalintuosius pasiekia netiesioginiais keliais ir būdais.

Vis dėlto, pabrėžė vyskupas Savio Hon Tai-fai, reikia klausti nuolatos, kad kinų valdžia nepasijustų visai nestebima, juo labiau, kad pastaruoju metu ji stengėsi gerinti savo įvaizdį pasaulyje. Iš kitos pusės, kalbant apie įkalintus kunigus, galime jausti pasididžiavimą dėl jų stiprybės liudijimo, kuris, kaip tiki Bažnyčia, turi ir didelę išganomąją vertę.

Vatikano radijas

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra