Kijeve aptarti bendros trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo klausimai

Autorius: Data: 2011-02-28 , 14:17 Spausdinti

2011 m. vasario 24 d. Ukrainos iniciatyva surengtame susitikime Kijeve Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos krašto apsaugos ministerijų ir kariuomenių atstovai aptarė bendros trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKBRIG steigimo klausimus, parengė tarpvyriausybinės sutarties dėl šio tarptautinio junginio steigimo projektą, kurio nuostatos bus toliau derinamos.

Tarpvyriausybinę sutartį planuojama pasirašyti šiais metais, o iki 2013 m. suformuoti trišalį junginį. Projekto parneriai yra sutarę lygiomis pajėgų dalimis prisidėti formuojant brigadą. Lietuva yra numačiusi LITPOLUKRBRIG skirti bataliono dydžio vienetą – vieną iš Lietuvos kariuomenės pėstininkų batalionų.

Trišalis projektas LITPOLUKBRIG pradėtas 2009 m. lapkričio 16 d. Briuselyje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ministerijų atstovams pasirašius Ketinimų protokolą dėl jungtinės brigados steigimo. Nuo 2010 m. vyksta reguliarūs trišaliai brigados ekspertų susitikimai, per kuriuos rengiami su brigados steigimu susiję dokumentai.

LITPOLUKRBRIG projektas plėtojamas atsižvelgiant į sėkmingas Lietuvos bendradarbiavimo su regiono valstybėmis tradicijas. Su lenkais lietuvių kariai dalyvavo bendro bataliono LITPOLBAT (įsteigto 1997 m. ir veikusio iki 2008 m. gegužės siekiant sustiprinti Lietuvos karinį bendradarbiavimą su Lenkija, kuri, 1999 metais tapusi NATO nare, padėjo Lietuvos kariuomenei pasirengti narystei Aljanse bei stiprinti sąveiką su NATO šalių pajėgomis) veikloje, taip pat kartu praėjusių metų pirmąjį pusmetį budėjo penkiašalėje Europos Sąjungos kovinėje grupėje. Lietuvos kariai su kolegomis iš Lenkijos ir Ukrainos dešimtmetį 1999–2009 m. dalyvavo NATO vadovaujamoje operacijoje Kosove KFOR (angl. Kosovo Force) Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT sudėtyje.

LITPOLUKRBRIG kariai, numatoma, dalyvaus tarptautinių organizacijų vadovaujamose operacijose, greitojo reagavimo budėjimuose, taip pat junginys bus naudojamas kariams rengti.

www.kam.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra