Kibernetinis ir energetinis saugumas – Lietuvos prioritetas

Autorius: Data: 2013-02-03 , 15:45 Spausdinti

Prezidentės teigimu, kibernetinio saugumo klausimai šiuo metu jau nebėra vien NATO kompetencija – jie tampa vis svarbesni ir Europos Sąjungai. Nagrinėjami ne tik valstybių ir jų institucijų apsaugos aspektais, tačiau vis aktualesė tampa ir asmenų apsauga. Vienas Europos Vadovų Tarybos susitikimų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu bus skirtas skaitmeninei darbotvarkei.

Be Lietuvos vadovės, susitikime taip pat kalbėjo už skaitmeninės darbotvarkės klausimus atsakinga ES komisarė Nellie Kroes, vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstroem, Europos Parlamento nariai bei JAV Valstybės Departamento atstovai.

2010 m. Europos Komisijos inicijuota „Skaitmeninė darbotvarkė Europai“ sukurta siekiant padėti ES piliečiams ir verslo sektoriui efektyviau naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir taip siekti tvaraus ekonominio augimo. Iniciatyva siekiama didinti naudojimosi internetu saugumą bei sukurti skaitmeninių paslaugų rinką, kurioje neliktų kliūčių eletroninėms paslaugoms ES viduje.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu šia tema bus surengta ICT2013 konferencija, kurią globos LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos vadovės teigimu, kiberenetinis ir energetinis saugumas yra vienos aktualiausių šiuolaikinės saugumo darbotvarkės temų. Lietuvoje įsteigtas energetinio saugumo centras 2012 m. tapo akredituotu NATO centru. Mūsų šalis taip pat intensyviai bendradarbiauja su NATO kibernetinio saugumo centru Estijoje.

Prezidentė diskusijoje dalyvavo Bavarijos Federalinės Europos reikalų ministrės Emilijos Muller kvietimu.

Vizito metu Prezidentė taip pat davė interviu didžiausiam Vokietijos verslo dienraščiui „Handesblatt“ ir oficialiai konferencijos transliuotojai Bavarijos televizijai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Europos Komisija (EK) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra