Ketvirtoji vilniečių ainių sueiga

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Per Tris karalius Vilniečių ainių klubas su svečiais susibūrė Vilniaus rotušėje. Tai jau ketvirtoji didžioji vilniečių ainių sueiga.

Susirinkusius pasveikino, gausėjančiu mūsų būriu, gilėjančia ir platėjančia veikla pasidžiaugė  klubo pirmininkė Jūratė Burokaitė. Ji pabrėžė, kad klubas vykdo savo užsibrėžtą programą, kurios svarbiausias tikslas yra bendrauti taip, kaip bendravo mūsų tėvai. Draugauti, padėti, prisiminti ir kitiems priminti iškilius Vilniaus krašto lietuvius, jų nuveiktus darbus, siekti, kad būtų įamžintas atminimas visų, kurių dėka Vilnius ir Vilniaus kraštas išliko lietuviškas sudėtingomis tarpukario sąlygomis.

Veiklą iliustruojančiomis ekspozicijomis, straipsniais, atskirais renginiais buvo paminėti 2004 metų jubiliatai: ilgametis Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius rašytojas Marcelinas Šikšnys (130 metų nuo gimimo), mokytoja, visuomenės veikėja Zuzana Alunan–Stašienė (120 metų nuo gimimo), gimnazijos auklėtiniai: Sibiro tremtinė Birutė Vileišytė-Tursienė (100 metų), Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto akių ligų kurso vedėja mokslų daktarė docentė Marija Horodničienė (100 metų), aktorius, dramaturgas Juozas Kanopka (100 metų), muziejininkas Juozas Maceika (100 metų).

Knygynų lentynas papildė nauji leidiniai iš vilniečių gyvenimo. Tai dailininko Jono Mackonio „Boružės odisėja“, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus, mokslų daktaro Prano Norkūno „Atsiminimai“. V. Žuko knyga „Beatryčia“ taip pat artima vilniečiams, kaip buvo artima ir pati Beatryčia Grincevičiūtė, dažna vilnietiškų kompanijų puošmena.

Vertingas ir vilniečiams brangus Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidinys „Vilniaus dailės ir literatūros vienkartiniai leidiniai 1937–39 m.m.“

Pagaliau memorialine lenta pažymėtas pastatas, kuriame buvo įsikūręs M. Šlapelienės knygynas, vienas svarbiausių švietėjiškos veiklos centrų Vilniuje. Dabar  Šlapelių muziejus renka medžiagą žinynui „Lietuvybės puoselėtojai 19–20 amžiuje“. Neabejingi savo tėvų ir protėvių veiklai kviečiami pateikti jų biografijas, nuotraukas, šeimos archyvuose išlikusią praeitį menančią medžiagą.
Visi, kurie žino ar jaučia turį vilnietiškas šaknis, kviečiami įsitraukti į Vilniečių ainių klubą. Didžiosios klubo sueigos būna 2 kartus per metus: pirmąjį birželio sekmadienį Svajonių g. 54, Valakampiuose, Dainoros Juchnevičiūtės-Vaivadienės sodyboje ir per Tris karalius. Žiemos sueigų vieta nėra fiksuota.

Kontaktinis telefonas 2 75 98 18.

Po oficialios dalies vargonais grojo garsus vargonininkas virtuozas Leopoldas Digrys, kurį kaip žmogų ir menininką pristatė Jūratė Burokaitė, primindama klausytojams įdomesnius ir svarbesnius vargonų muzikos raidos Lietuvoje momentus. Saulius Pilinkus paskaitė vilniečių poetų Onos Miciūtės, Albino Žukausko, Juozo Kėkšto eilėraščių.

Jautrias stygas užkabino Saulius Beržinis, parodęs 1990 m. filmuotos senųjų vilniečių sueigos fragmentus. Daugelio jau anapilin išėjusių garbūs veidai, šilti tarpusavio santykiai ekrane konkretizavo sektinų tradicijų puoselėjimo gaires.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra