Keturšalis susitikimas Varšuvoje sustiprino regioninį solidarumą energetikoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius sekmadienį, 2010 m. gruodžio 5 d., Varšuvoje dalyvavo Baltijos šalių ir Lenkijos Premjerų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio buvo skiriama regioniniams energetiniams projektams aptarti.
 
Po įvykusio keturšalio kaimyninių valstybių Premjerų susitikimo, bendros spaudos konferencijos metu, A. Kubilius išreiškė pasitenkinimą, kad Lenkijos Premjeras Donaldas Tuskas pakvietė Baltijos valstybių Premjerus išsamiai aptarti regioninius energetinius projektus nuo naujos branduolinės jėgainės projekto iki suskystintų dujų terminalo statybos Lietuvoje, energetinių jungčių kūrimo ir apskritai dar kartą pasikeisti nuomonėmis apie regiono energetinį saugumą bei jo stiprinimo galimybes. Visi keturi premjerai konstatavo didelę pažangą visuose šiuose projektuose.
 
„Energetinis saugumas ir regioninė integracija tapo Europos Sąjungos energetinio solidarumo prioritetu, kurį įgyvendiname su stipriu regioninio solidarumu energetikoje“, – pažymėjo Premjeras A. Kubilius.
 
Taip pat Lietuvos Ministras Pirmininkas akcentavo, kad keturių valstybių energetikos ministrų pasitarime vykusiame Briuselyje gruodžio 2 dieną, ES energetikos komisaras Giunteris Otingeris paskelbė bendrą išvadą – regioninių energetinių projektų srityje pasiekta pažanga yra labai stiprus pagrindas tolimesniems darbams.
 
Premjeras A. Kubilius išreiškė įsitikinimą, kad vasario mėnesį vyksiančios Europos vadovų tarybos (EVT) metu bus įvertinta ir konstatuota didelė pažanga tiek Baltijos energetinės rinkos sėkmingoje veikloje, tiek ir Baltijos energijos rinkos ir jungčių plano (BEMIP) įgyvendinime. Premjeras dar prieš EVT susitikimą vasario mėnesį Briuselyje pakvietė visų keturių valstybių Premjerus atvykti į Lietuvą. „Galime kitų metų pradžioje susitikti Lietuvoje, pavyzdžiui Visagine“, – A. Kubilius pasiūlė kolegoms susitikimo vietą.
 
Visi susitikimo dalyviai (Premjerai D. Tuskas, V. Dombrovkis, A. Ansipas) deklaravo savo paramą Visagino branduolinės jėgainės statybai. Lenkijos Premjeras D. Tuskas pasakė, kad Visaginas yra svarbiausias regioninis energetinis projektas. „Be abejo, mums labai svarbu ir jungtys, ir tai, kas vyksta dujų sektoriuje“, – pažymėjo D. Tuskas.
 
Buvo kalbėta ir apie Mažeikių naftos bendrovę. Premjeras A. Kubilius pasakė, kad kitą savaitę vyksiantis Rusijos Prezidento D. Medvedevo vizitas Varšuvoje yra gera proga susitarti dėl naftos produktų tiekimo atnaujinimo „Družbos“ naftotiekiu.
 
Lenkijos Vyriausybės vadovas reziumavo, kad „bendrų interesų suma regioninėje mūsų šalių energetikoje yra kur kas didesnė nei pasitaikantys skirtumai“.
 
Estijos Premjeras Andrusas Ansipas pritarė bendrai nuomonei ir dar sykį pažymėjo, kad Estijai yra svarbu ir Visagino jėgainės projektas, ir jungčių tiesimas. „Norime paįvairinti savo energetinį portfelį. Mus domintų nuo 300 iki 500 megavatų dalis būsimoje branduolinėje elektrinėje“, – sakė Estijos Premjeras.
 
Lietuvos Ministras Pirmininkas A. Kubilius taip pat sveikino teigiamą dinamiką Rusijos–Lenkijos santykiuose. Pirmiausiai, istorinės atminties ir istorinio teisingumo prasme. Jo nuomone, Rusijos Dūmos pareiškimas smerkiantis stalinizmo nusikaltimus Katynėje yra labai reikšmingas dokumentas. „Sovietinis režimas – labai skaudus visoms Baltijos valstybėms. Esu tikras, kad visi stalininiai–sovietiniai nusikaltimai, nepriklausomai nuo to, ar jie buvo įvykdyti 1941-aisiais, ar 1991-ųjų sausio 13-ąją, iš esmės bus pasmerkti Europos susitaikymo dvasioje“, – pasakė Premjeras A. Kubilius.
 
EPA nuotr.
 
Nuotraukoje: Susitikimo metu Varšuvoje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra