Keturių tūkstančių kilometrų piligriminė kelionė pėsčiomis šv. Jokūbo metams pažymėti

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmosiomis 2010-ųjų metų dienomis prasidėjo pusės metų trukmės piligriminė kelionė pėsčiomis, skirta Apaštalo Jokūbo Šventiesiems metams pažymėti.
 
Sausio 5 d. rytą iš savo namų Vilniuje į Santiago de Compostela miestą Ispanijoje iškeliavo režisierius Jokūbas Vilius Tūras. Apie 4 000 kilometrų kelionės maršrutas driekiasi per Lenkiją, Čekiją, Vokietiją, Šveicariją, o Prancūzijoje ir Ispanijoje įsilieja į Šv. Jokūbo kelią, kuriuo nuo tryliktojo amžiaus piligrimai traukdavo nusilenkti Šv. Jokūbo palaikams, palaidotiems Santiago de Compostela katedroje. 1578 m. Apaštalo Jokūbo kapo aplankyti iš Vilniaus keliavo ir įžymusis LDK didikas Jurgis Radvila.
 
Šventieji metai skelbiami tuomet, kai liepos 25-oji, Šv. Jokūbo diena, būna sekmadienis, o piligrimams tais metais suteikiami visuotiniai atlaidai. Šv. Jokūbo kelias, arba Camino de Santiago, vienas iš trijų svarbiausių krikščionių piligrimams (kiti du veda į Romą ir į Jeruzalę), yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
 
J. V. Tūras, keliavęs Santiago de Compostela keliu pėsčiomis 2007-aisiais ir 2008-aisiais nuo St. Jeano Piedo de Porto miesto Prancūzijoje ir nuo Leono miesto Ispanijoje, šiais proginiais metais į šventąjį miestą pasiryžo nukeliauti nuo savo namų, kaip buvo įprasta tradicijos gyvavimo pradžioje.
 
Šį sumanymą vertina ir palaiko Vilniaus vyskupų ir kunigų bendruomenė bei piligrimystės reiškinį tyrinėjantys mokslininkai.
 
Pats piligrimas, paklaustas apie tokios kelionės motyvus, pasakoja, jog po prieš keletą metų atliktos sudėtingos galvos operacijos jam grėsė visiškas arba dalinis paralyžius, apakimas ar apkurtimas. Šis žygis pėsčiomis yra jo padėka Dievui, kad liko gyvas ir sveikas, kad nenori vartoti jokių svaigalų, kad Dievas atsiuntė žmoną ir dvi nuostabias dukras. Kaip istorinių piligriminių kelionių tąsa –ši kelionė priartins prie istorinių hipotezių ir faktų, susijusių su senaisiais Galindais ir Galicija; Apaštalo Jokūbo gyvenimu ir žygiais.
 
Ši piligriminė kelionė yra filmuojama. Profesionalia vaizdo kamera fiksuojami kelionės siužetai atskleis piligrimą pasitinkančių Europos miestų ir miestelių dvasią, pakeliui sutiktų ir pakalbintų žmonių mintis apie laisvę, meilę, Dievą, tikėjimą, gyvenimo prasmę.
 
Šiuo metu J. V. Tūras, beveik perėjęs visą Lenkiją ir įveikęs apie 900 kilometrų, keliauja Vokietijos link. Tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje nakvynei apsistoja privačiuose namuose, klebonijose, „Caritas“ patalpose, kartais nemokamą nakvynę gauna viešbučiuose ir moteliuose. Piligrimas liko sujaudintas žmonių, kunigų, vienuolių, viešbučių ir motelių šeimininkų svetingumo ir gerumo ir yra be galo jiems dėkingas.
 
Santiago de Compostelą keliautojas turėtų pasiekti liepos 25-ąją, sekmadienį, kuomet bus švenčiama Šv. Jokūbo diena.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Šiuo metu J. V. Tūras, beveik perėjęs visą Lenkiją ir įveikęs apie 900 kilometrų, keliauja Vokietijos link

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra