Ketinama atstatyti Maironio namą

Autorius: Data: 2011-01-24 , 16:18 Spausdinti

Zina PAŠKEVIČIENĖ

Panevėžio rajono valdžia, paraginta Maironiečių draugijos, ketina atstatyti namą, kuriame gyveno lietuvių literatūros klasikas Maironis.

Name norima įrengti ekspoziciją. Panevėžiečiai tikisi, kad Maironio atminimo įamžinimas bus dovana poeto 150-osioms gimimo metinėms, praneša LTV „Panorama“.

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui ir vokiečiams užėmus Kauną, kunigų seminariją, kurios rektoriumi dirbo, Maironis persikėlė į Anykščių rajoną. Vėliau poetas atvyko į Krekenavą pas bendrakursį kleboną ir šiame name gyveno beveik trejus metus – nuo 1915-ųjų iki 1918-ųjų.

„Čia Maironis plaukiojo luotu, nuplaukdavo iki Mučiūnų dvaro, kaip maironiečiai išsiaiškino. Būtent čia atsirado vėlesni gražūs išsireiškimai apie tamsų Nevėžį, čia rinko Čičinsko baladei, Čičinsko poemai, nes iki Maironio literatūroje buvo tik lenkiškai parašyta apie Čičinską“, – pasakojo Panevėžio rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas paveldui Petras Juknevičius.

Taip pat čia Maironis parašė poemą „Mūsų vargai“, pluoštą eilėraščių. Buvusi klebonija, kaip ir Krekenavos bažnyčia, statyta prieš šimtą metų. Pokario metais čia gyveno žmonės, prieš 20 metų sudegęs pastatas toks stovi iki šiol, todėl Maironiečių draugijos ir rajono savivaldybės iniciatyva jį bandoma prikelti naujam gyvenimui.

„Būtų memorialinė lenta, būtų Maironio muziejus su jo gyvenimu ir veikla susijęs ir, kaip minėjau, religinės bendruomenės ir Krekenavos miestelio poreikiams tenkinti“, – sakė Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Anot paveldosaugininkų, Krekenavos bažnyčia įtraukta į piligrimų kelią, tad, manoma, kad pastate įrengus susirinkimų salę ir nakvynės patalpas, lankytojų netrūks.

Vyriausybės prašoma 2 mln. litų. Gavus lėšų, būtų pradėtas rengti pastato techninis projektas. Jį tikimasi atstatyti iki Maironio 150-ųjų gimimo metinių 2012-aisiais.

TV „Panorama“

Wikimedia Commons nemokamų resursų duomenų bazės nuotr.

www.lrt.lt

Kultūros paveldas ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra