Kernavėje lietuviškai duonai laiškus rašė ir politikai, ir užsienio svečiai

Autorius: Data: 2012-07-10 , 15:13 Spausdinti

„Sako, kad kiekvieną dieną valgant ikrus, po kurio laiko jie įgrįsta iki koktumo… O su duona viskas kitaip: dažnai nė neįsivaizduojame dienos be jos. Linkiu Jums dar šimtus metų būti tuo, kas niekada neatsibosta. Sėkmės, laimingo tradicijų laikymosi ir nuoširdžių pirkėjų. Aura J.“, – nuoširdžius laiškus duonai rašė šventinį savaitgalį, 2012 m. liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės dienos paminėjimo proga, Kernavėje vykusios fotografijų parodos „Mylimiausia Lietuvos duona. Jau 130 metų“ svečiai.

Unikalių nuotraukų paroda skirta paminėti seniausios Lietuvoje ir didžiausios Baltijos šalių duonos kepyklos „Vilniaus duona“ 130 metų jubiliejų.

Unikalūs senieji archyvai ir moderni šiandiena

„Vilniaus duona“ išsaugojo unikalų senųjų fotografijų archyvą, kuriame užfiksuotos senosios duonos kepimo akimirkos. Garbingas įmonės jubiliejus tapo puikia proga pasidalinti šiomis nuotraukomis su visais Lietuvos žmonėmis. Žvelgdami į nuotraukas matome, kaip bėgantis laikas keičia duonos kepimo technologijas, tačiau esminiai dalykai lieka tie patys: vanduo, žemė, ugnis ir žmogus.

Šalia senųjų įmonės metraščio fotografijų darniai sugulė ir šiandieninės kepyklos gyvenimo akimirkos, kurias įamžino fotografas Ramūnas Danisevičius.

Fotografas R. Danisevičius prisipažino labai susižavėjęs senosiomis kepyklos fotografijomis: „Senos nuotraukos puikios, gaila, kad nežinomi jų autorių vardai. Tikiuosi, kad ir man pavyko prasibrauti link duonos paslapties ir parodyti duoną kepantį žmogų. Manau, paslaptis ir slypi žmoguje.“

Laiškai duonai

Parodoje apsilankė nemažai garsių Lietuvos žmonių ir svečių iš užsienio. Visi noriai užsuko į parodos metu veikusį centrą „Laiškai duonai“, kur galėjo parašyti su duona susijusį prisiminimą, palinkėjimą, užkalbėjimą ar mintis į specialią knygą.

Organizatoriai džiaugiasi, kad idėja lankytojams patiko: daugybė surinktų laiškų liudija, kokia brangi yra duona lietuviui, ir kaip savo skoniu sužavi svečius iš užsienio.

„Ačiū Dievui už duonos riekę. O Lietuviška duonele, Tau niekas visame sviete neprilygs – skoniu, išvaizda. Tu – namai, mama, šeima, Tu – gyvybė ir palaima. Dalė ir Bronius“, „I enjoyed the round Lithuanian snacks very much! Ian from Australia”.

Gražių žodžių duonai nepagailėjo Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, parodą aplankiusi ponia Kristina Brazauskienė su bendraminčiais ir daug kitų šventės dalyvių.

Paroda „Mylimiausia Lietuvos duona. Jau 130 metų“ apkeliaus visą Lietuvą.

Iki spalio mėnesio foto darbai bus eksponuojami Lietuvos miestuose.

Daugiau informacijos apie parodą, ekspozicijų vietas ir datas – renginio dienoraštyje: www.vilniausduona.lt/130

Nuotraukose:

1. Ponia K. Brazauskienė rašo laiską duonai

2. Širvintu meras V. Jasiukevičius rašo laišką duonai

3, VD komanda rašo laiškus duonai

4. VD komanda

Liepos 6-oji , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra