Kelionės į Turkiją – nepamirštamų įspūdžių šaltinis

Autorius: Data: 2017-06-06 , 08:39 Spausdinti

Kelionės į Turkiją – nepamirštamų įspūdžių šaltinis

www.voruta.lt

Norite aplankyti vietą, kurioje galėtumėte ne tik pailsėti nuo kasdienybės rūpesčių, mėgautis išskirtinio grožio gamta, architektūriniais statiniais, bet ir susipažinti su skirtingomis kultūromis? Turkija – šalis, kuri sužavi bene kiekvieną nuotykių ieškotoją. Kelionės į šią vietą metu suteikiama išskirtinė galimybė pajusti, ką reiškia būti šalyje, kuri savyje talpina tiek rytų, tiek vakarų kultūrų bruožus. Nepaisant to, kad didžioji dalis gyventojų yra musulmonai, istorijos tėkmėje šis kraštas buvo paveiktas sekuliarizacijos, dėl kurios susiformavo unikalus europietiškumo, religingumo bei modernumo identitetas.

Kelionės į šią šalį labai mėgstamos įvairiausio amžiaus bei skirtingų vertybių, tikslų žmonių. Juk būtent čia kiekvienas gali rasti sau tinkančią pramogą ar laisvalaikio praleidimo būdą. Mėgstantys aukštą estetiškumo lygį išreiškiančią architektūrą, gali pasižvalgyti po Stambulą, kuriame gausu įvairiausių rūšių kupolų bei minaretų. Tuo tarpu tie, kurie nori pasimėgauti natūralia gamta, turi puikią galimybę aplankyti plačius, saulėtus paplūdimius arba šaltus, snieguotus kalnus, kurie stūkso Turkijos rytuose.

Ieškantiems aktyvesnio poilsio ar siautulingų vakarėlių, čia taip pat netenka nuobodžiauti. Bodrumo mietas – viena iš labiausiai žinomų pasaulio vietų, kurioje vyksta itin aktyvus naktinis gyvenimas. Nesvarbu, kokį biudžetą skiriate įvairiausioms pramogoms bei malonumams, net ir išleidžiant gana mažai lėšų, galima nesunkiai pajusti kiekvieno šios šalies miestelio ar kampelio dvasią, parsivežti nepamirštamų įspūdžių.

Kačių mėgėjų rojus

Jeigu, dievinate šiuos nedidelius, tačiau išskirtinio grožio, mielumo, elegancijos įsikūnijimus, Turkija – ta vieta, kurioje galima išvysti gatvėse gyvenančius, tačiau žmonių gerbiamus bei prižiūrimus katinus. Ypač didele kačių gausa pasižymi Stambulas – didžiausias šios šalies miestas. Viena iš priežasčių, kodėl būtent šioje vietoje katės yra labai gerbiamos, šeriamos bei nevengiamos, yra ta, jog čia vyrauja religija islamas, kuriame minėtų gyvūnų garbinimas labai pabrėžiamas, o šie sutvėrimai laikomi labai švariais gyvūnais.

Katės ne tik džiugina šio miesto gyventojus ar turistus, bet ir padeda visoms apylinkėms apsisaugoti nuo ligas platinančių pelių bei žiurkių. Priešingai nei daugelyje šalių, kelionės į šią vietą metu nereikia bijoti piktų žvilgsnių bešeriant kates, todėl tai tikras rojus gyvūnų mylėtojams. Pagarbus elgesys gali sužavėti ne tik kačių, bet ir šunų ar kitų gyvūnų mėgėjus.

Skirtingi kelionių tikslai – skirtingi miestai

Kelionės metu galima aplankyti įvairius šios šalies miestus, priklausomai nuo to, kokių pramogų ar laisvalaikio yra ieškoma. Pavyzdžiui, Antalija puikiai tinkama tiems, kurie atostogų metu siekia pailsėti, pabūti prie Viduržemio jūros bei pasivaikščioti paplūdimiu. Tuo tarpu, Marmaris, kaip ir minėtas Bodrumas, turistams siūlo platų naktinio gyvenimo pramogų pasirinkimą. Žinoma, nereikia pamiršti ir Turkijos sostinės – Stambulo, kuriame gausu ne tik kačių, bet ir įspūdingo grožio statinių, pavyzdžiui, Mėlynoji mečetė arba Šv. Sofijos soboras.

Ankara – dar viena vieta, į kurią verta nukeliauti šios kelionės metu. Čia galima pasigrožėti senovinės Romėnų pilies fragmentais ar pabūti šurmulingoje, daug modernių parduotuvių ar barų turinčioje Kizalijaus aikštėje. Skirtingos kultūros, malonus klimatas, estetiška architektūra, Viduržemio jūros bangos – tai tik keletas dalykų, kurie džiugina pasirinkto kelionės metu.

Prieš keliaujant į tokią vietą, verta bent minimaliai pasidomėti ne tik šalies kultūra, bet ir istorija, o galbūt net išmokti turkų kalbą, kuri palengvina bendravimą su vietiniais žmonėmis. Žinoma, nereikia pamiršti tinkamai susiplanuoti kelionės maršrutą bei laiką ir tokiu būdu spėti pamatyti kuo daugiau išskirtinių vaizdų ar patirti kuo daugiau kvapą gniaužiančių įspūdžių.

Europa Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra