Kelionė į Milazzo

Autorius: Data: 2012-12-27 , 16:19 Spausdinti

Kelionė į Milazzo

Vilniaus Žvėryno gimnazijos mokytoja, projekto „Vynas – Europos turtas“ Lietuvoje koordinatorė Orinta BUNDONIENĖ, Vilnius

2012 m. gruodžio 8-15 d. Italijos mieste Milazzo (Sicilijoje) įvyko Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Wine – an European asset“ („Vynas – Europos turtas“) antrasis susitikimas (Projektas finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo. (Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00063).

Vilniaus Žvėryno gimnazija dalyvauja daugiašaliame projekte, kurio veiklą vykdo dar 8 šalys partnerės: Vokietija, Italija, Turkija, Ispanija, Graikija, Lenkija, Portugalija, Kroatija. Į antrąjį susitikimą su partneriais vyko projekto koordinatorės, lietuvių kalbos mokytojos Orinta Bundonienė ir Vaida Činčienė, II bei III gimnazijos klasės mokiniai Julius Petniūnas ir Gabrielius Vagelis. Visus projekto dalyvius šeimininkai priėmė labai svetingai. Susitikimą organizavo Milazzo Leonardo da Vinci Instituto Tecnico mokytojas Gianfranco Minniti. Minėtojo vizito tikslas – tęsti kultūrinį bendradarbiavimą, pristatyti kiekvienos šalies emigracijos situaciją, aptarti jo įtaką šalies ekonomikai ir kultūrai, paieškoti emigracijos priežasčių.

Susitikimo metu visų šalių mokiniai pristatė namuose atliktas užduotis, dirbo mobiliose darbo grupėse, drauge su kitų šalių partneriais keliavo į ekologinius ūkius, klausėsi paskaitų apie emigraciją ir šalies ekonomiką, paskutinę viešnagės dieną drauge su kitų projekte dalyvaujančių šalių mokiniais pasidalino vizito įspūdžiais, aptarė atliktas veiklas. Taip pat buvo aptarti ir tolimesni vizitai į kitas šalis, kurių atstovai dalyvauja projekte, numatyti būsimi darbai. Šeimininkai pasirūpino, kad atvykę partneriai išsivežtų kuo gražesnių įspūdžių, tad suorganizavo nuostabių ekskursijų po apylinkes, supažindino su vyno gamybos ir pardavimo Italijoje procesu, suorganizavo du susitikimus su vyndariais.

Neišdildomus įspūdžius paliko pusiasalyje įsikūręs Milazzo miestas yra vienas iš svarbiausių Sicilijos miestų. Grožėjomės nuostabia jūra, kalnais, lankėmės ant Etnos ugnikalnio, didžiausio Europoje veikiančio ugnikalnio, ant kurio ypač derlingų šlaitų puikiai dera vaismedžiai ir vynuogės. Plaukėme ir į Salinos salą, priklausančią Lipario salynui, esančiam šiauriau Sicilijos (Viduržemio jūra) ir priklauso Italijai. Ši sala yra antroji pagal dydį Lipario salose. Saloje dabar gyvena apie 4 tūkst. žmonių. Salinoje viešėjome ir pas žinomą vyndarį, vaišinomės tradiciniais italų patiekalis, pavyzdžiui, sultinyje virtais duonos kukuliais. Taip pat buvo suorganizuotos ekskursijos į sūrių laboratoriją ir cechą, kur gaminami ekologiški sūriai.

Visą savaitę bendraudami su kolegomis ir mokiniais iš kitų šalių turėjome puikią progą tobulinti anglų kalbos žinias. Visi projekto dalyviai patyrė nuostabių akimirkų ir namo parsivežė pačius gražiausius įspūdžius apie draugiškus, emocingus ir šiltus Sicilijos žmones.

Nuotraukose:

1. Tarptautinio projekto dalyviai

2. Lietuvių delegacija su italų koordinatoriumi Gianfranco Minniti (iš kairės: M. Petniūnas, Gianfranco Minniti. O. Bundonienė, V. Činčienė, G. Vagelis)

3. Darbas mišriose grupėse

4. G. Vagelis ir M. Petniūnas (projekto namų darbų pristatymas)

5. Ekologiškų sūrių saugykla

6. Vytintų ekologiškš kumpių saugykla

7. Etnos šlaitai aplieti lava

8. Vynuogių derliaus pabaiga

9. Sultinyje virti duonos kukuliai

Voruta. – 2013, saus. 5, nr. 1 (765), p. 14.

Uncategorized , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra