Keliaujantiems po Pajūrio regioninį parką − daugiau informacijos

Autorius: Data: 2011-02-14, 08:17 Spausdinti

Pajūrio regioniniame parke įrengta nauja informacinė sistema: 21 informacinis stendas apie parke esančias gamtos ir kultūros vertybes bei 19 informacinių rodyklių, kaip šias vertybes pasiekti. Dalis nuorodų bei stendų pakeitė jau susidėvėjusius.

Lankytojų labiausiai lankomose vietose – Olandų kepurės bei Nemirsetos kraštovaizdžio draustiniuose – pastatyti stendai su informacija apie čia saugomas vertybes. Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinyje atnaujintas lankytojų mėgstamas pažintinis takas „Litorina“. Čia pastatyta 10 informacinių stendų, kuriuose pasakojama apie pajūrio mišką, Litorinos jūrą, paukščius giesmininkus, Olandų kepurės kalno istoriją. Šiais metais draustinis bus baigtas sutvarkyti: įrengtas medinis pėsčiųjų takas ir atokvėpio aikštelė.

Karklėje atsirado stendai apie skenduolių kapinaites, senąjį pajūrio kaimą, senąją bažnyčią, Kalotėje – apie parko teritorijoje vingiavusį senąjį pašto kelią, Kukuliškėse – apie pakrantės artilerijos bateriją, o Nemirsetoje – apie vienintelę pajūryje išlikusią laivų gelbėjimo stotį.

Važiuojantieji pajūrio dviračių trasa, kertančia Plazės rezervatą, iš naujosios regyklos galės paganyti akis į atsiveriančias Nemirsetos smiltpieves ir kopas, o žingeidieji – pasisemti žinių apie čia esančią kraštovaizdžių įvairovę, saugomas augalų ir gyvūnų rūšis. Paukščių mylėtojus turėtų nudžiuginti naujas paukščių stebėjimo namelis prie Plazės ežero.

Informacinė sistema įrengta, kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie AM vykdant projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. I etapas“ („Vizualinės informacinės sistemos natūroje ir minimalios infrastruktūros elementų lankytojams įrengimo Pajūrio regioniniame parke“).

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 2709048

www.vstt.lt

Nuotraukose:

1. Regykla Nemirsetoje

2. Paukščių stebėjimo namelis prie Plazės ežero

3. Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinis

Parkai , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra