Keleivius pasitinka atsinaujinęs Aleksoto funikulierius

Autorius: Data: 2012-10-26 , 08:55 Spausdinti

Vienas iš seniausių Europos funikulierių šį rudenį kauniečius ir mieste viešinčius turistus pasitiko stipriai atsinaujinęs. Aleksoto funikulierių prižiūrinti bendrovė „Autrolis“ jau planuoja ir naujus darbus – ketinama suremontuoti kalno apačioje ir viršuje esančius paviljonus bei laiptus. Nors Aleksoto funikulierius veikia tik darbo dienomis, šį sekmadienį bus padaryta išimtis. Atsižvelgdamas į aleksotiškių prašymus, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis bendrovę „Autrolis“ įpareigojo šį sekmadienį, nuo 8 iki 20 val., organizuoti funikulieriaus darbą, kad antrajame LR Seimo rinkimų ture norintys dalyvauti kauniečiai galėtų lengviau pasiekti rinkimų apylinkes.

Atnaujino vagonėlius

Aktyviai funikulieriumi besinaudojantys aleksotiškiai bei ant Aleksoto kalno esančių J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos bendruomenių atstovai nuo šio rudens džiaugiasi autentiškai rekonstruotais, laikinosios sostinės laikus menančiais vagonėliais. Praėjusiais metais pradėtos rekonstrukcijos metu taip pat buvo suremontuotos pabėgius laikančios betono plokštės, sumontuoti nauji bėgiai.

Planuoja naujus darbus

„Jeigu viešųjų pirkimų konkursas vyks sklandžiai, iki kitų metų vasaros planuojame suremontuoti funikulieriaus paviljonus viršuje ir apačioje, sutvarkyti laiptus. Vykstant remontui, funikulierius veiks“, – apie būsimus darbus pasakojo bendrovės „Autrolis“ generalinis direktorius Gintautas Činikas. Remontuojant paviljonus bus pakeisti jų stogai, grindys, atlikti vidaus apdailos darbai, sumontuota gaisro signalizacija. Apačioje esantį paviljoną dažnai apsemia vanduo, tad planuojama įrengti naują drenažo sistemą, trapą lietaus vandeniui surinkti. Remonto sulauks ir beveik prieš aštuonis dešimtmečius įrengti laiptai. Aleksoto, kaip ir Žaliakalnio, funikulierius yra ne tik miesto istorijos dalis. Tai – Kauno tapatybės ženklas ir simbolis.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Kaunas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra