Keičiama keleivių įvežamų prekių neapmokestinimo PVM ir akcizais tvarka

Autorius: Data: 2011-07-13 , 13:30 Spausdinti

Muitinės departamentas parengė Keleivių įvežamų prekių neapmokestinimo importo PVM ir akcizais taisyklių pakeitimus.

Taisyklių pakeitimo esmė – Lietuvos Respublikos sienos kirtimo reguliarumo sąvokos apibrėžimas. Joms įsigaliojus, keleiviams, atvykstantiems į Lietuvą iš trečiųjų šalių, muito ir mokesčių lengvatos bus taikomos, jei keleivis vyksta per Lietuvos valstybinę sieną ne daugiau kaip 5 kartus per mėnesį.

Šeštąjį kartą per mėnesį į Lietuvą įvažiavęs keleivis privalės pateikti muitinei Keleivio deklaraciją, nurodydamas joje informaciją apie įvežamų prekių (tarp jų – ir degalų, esančių nešiojamojoje talpykloje) kiekį, vertę, transporto priemonės duomenis ir joje esantį kuro kiekį. Šios prekės, tarp jų – ir transporto priemonės kuro bake esantys degalai, teisės aktų nustatyta tvarka bus apmokestinti importo mokesčiais.

Šių taisyklių pakeitimai nebus taikomi keleiviams, kurie iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvyksta nereguliariai arba muitinei pateikia įrodančius dokumentus, kad dėl savo darbo vietos ar pobūdžio, mokslo vietos ar kitų aplinkybių turi reguliariai vykti per Lietuvos valstybinę sieną su trečiosiomis šalimis.

Henrika Rukšėnienė, Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus viršininkė, tel. (8 5) 266 6050, 8686 78 335, henrika.rukseniene@cust.lt

Valstybės siena , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra