Kėdainiuose – žymių fotomenininkų darbai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kėdainių Janinos Monkutės–Marks muziejuje galerijoje atidaryta šešių žinomų Lietuvos fotografijos meistrų paroda „Žmogus“. Paroda veiks iki 2010 m. kovo 20-osios.
 
Gyvaisiais fotografijos klasikais vadinami kauniečiai fotomenininkai Romualdas Rakauskas, Romualdas Požerskis, Aleksandras Macijauskas bei kėdainiškiai Stasys Padalevičius ir Vydas Bečelis pristato savo naujausius darbus ir tuos, kurie jau yra tapę Lietuvos fotografijos ikona – publikuojami Lietuvos ir užsienio šalių meno kataloguose, yra pelnę daugybę garbingų apdovanojimų.
 
Skirtingų menininkų savitą žvilgsnį šioje parodoje sujungia viena tema – žmogus. Kiekviename portrete užfiksuotos tokios akimirkos išraiškos, kurios perteikia žmogaus vidinį pasaulį, jo emocijas, būseną, gyvenimo būdą, charakterį, santykį su aplinka net nepaisant to, kad kiekvieno autoriaus suvokimas laiko ir vietos atžvilgiu yra skirtingas.
 
Lietuvos fotografiją visame pasaulyje garsinantys R. Rakauskas, R. Požerskis ir A. Macijauskas džiaugiasi, kad keliasdešimt metų kurti jų darbai pripažįstami kaip turintys didelę išliekamąją vertę, nuolat pelnantys tarptautinius apdovanojimus ir yra paklausūs muziejuose, galerijose ir tarp privačių kolekcininkų.
 
Itin savitu braižu ir naujos epochos dvasia tarp šių garsių menininkų parodoje išsiskiria kuklesnę fotomenininko patirtį turintis kėdainiškis Vydas Bečelis. Tapybinės – grafinės fotografijos ir socialinio reportažo temose menininkas įtaigiai atskleidžia šio laikmečio paliesto žmogaus portretą.
 
Autorės nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Kėdainiškiai žavėjosi žinomų menininkų sukurtais portretais
2. Parodoje „Žmogus“ eksponuojamas įtaigus A. Macijausko darbas, kuriame įamžinti paplūdimyje tuščius butelius renkantys vaikai
3. R. Požerskio darbas, dvelkiantis amžinybės nuojauta

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra