Kėdainių miesto šventėje upe bus plukdomas plaustas iš plastiko butelių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ateinantį savaitgalį (2010 08 06/08) Kėdainiai švęs 638-ąjį gimtadienį. Tris dienas kėdainiškiai ir miesto svečiai pramogaus ir linksminsis gausybėje renginių.
 
Šiai šventei kėdainiškiai ruošiasi rinkdami ir aukodami tuščius plastiko butelius nuo mineralinio vandens, mat vienas menininkas paskelbė ekologinę akciją ir iki prasidedant miesto šventei ketina iš butelių pagaminti vėžio formos plaustą.
 
Neįprastą sumanymą nutarė įgyvendinti laisvu menininku prisistatantis jonaviškis 50 metų Feliksas Paulauskas.
 
Bemaž visą mėnesį vyriškis ragino miestelėnus rinkti tuščius skaidraus plastiko 1,5 ir 2 litrų talpos butelius ir iki rugpjūčio 1 d. atnešti juos ir įmesti į Kėdainių kultūros centro fojė pastatytą specialų konteinerį.
 
F. Paulauskas viliasi, kad iš tuščių butelių jam pavyks sulipdyti vėžio formos plaustą.
 
Rugpjūčio 7 d., vykstant Kėdainių miesto šventei, jį ketinama plukdyti per senamiestį tekančiu Nevėžiu tarp Tilto ir Didžiosios gatvės tiltų, taip atkreipiant dėmesį į ekologijos problemas.
 
„Norisi vėžį sukurti kuo didesnį, bet jo dydis priklausys nuo to, kiek pavyks surinkti plastiko butelių. Norėčiau, kad pavyktų pagaminti jį 10-11 metrų ilgio.
 
Plastikinį vėžio formos plaustą lipdysiu ant medžio karkaso. Plastiko butelius sudėsiu it šiaudų kūlius vieną su kitu ir apgaubsiu tinkleliu, kad jie neišsibarstytų. Plaustą teks nudažyti raudonais, vandeniui atspariais dažais, kad atrodytų kaip virtas vėžys“, – lrytas.lt sakė F. Paulauskas.
 
F. Paulauskas tikina, kad vėžys tarp senamiesčio tiltų bus plukdomas tampant jį už virvių, kurios bus pririštos prie abiejų plausto galų. Šias virves tampys ant tiltų stovintys žmonės, o jiems šią atrakciją paįvairins Kėdainių ir Panevėžio miestų pučiamųjų orkestrai.
 
Z. Slavinko nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: F. Paulauskas kuria plaustą iš plastiko butelių

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra