Kėdainių bažnyčioje atkurta per remontą užglaistyta sienų tapyba

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje atkurta XVIII amžiaus sienų tapyba. Šis unikalus dekoras bei dekoratyvinės sienų tapybos fragmentai buvo užglaistyti 2007 metais vykdant bažnyčios remonto darbus.
 
Remonto darbai vyko be leidimo ir nesuderinus restauravimo projekto su Kultūros paveldo departamentu (KPD), pranešė KPD.
 
Departamentas nustatė, kad geriausias būdas atitaisyti objektui padarytą žalą – uždažytos autentiškos sienų dekoratyvinės tapybos atidengimas.
 
Atidengti akrilo glaistu užglaistytą ir akrilo dažais uždažytą bažnyčios lubas puošiančią tapybą padėjo aukščiausios kategorijos architektės-restauratorės Audronė Kaušinienė bei Aušra Gervienė.
 
Anot pranešimo, restauravimo metu tapybinio sluoksnio netektys buvo retušuojamos minimaliai ir tik būtinose vietose. Tapybos atnaujinimo metu taip pat buvo rastas lubas rėminantis dekoratyvinis ornamentinis karnizas su apvadu.
 
Dabar bažnyčios vargonų tribūną vėl puošia XVIII a. iliuzinė tapyba. Likusius uždažytus interjero dekoro fragmentus planuojama atidengti kitais metais.
 
Anot KPD, XVIII amžiaus viduryje Kėdainiuose statyta Šv.Juozapo bažnyčia su bokštinio tipo varpine – unikalus medinės liaudies architektūros ansamblis.
 
Ši bažnyčia – monumentalių gabaritų, sudėtingo daugiaplanio tūrio ir silueto pastatas. Bažnyčios interjere barokiniai pagražinimai susipina su liaudiškomis konstrukcijomis.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčia

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra