Kaziuko mugė – jau tuoj pat

Autorius: Data: 2016-03-03 , 15:00 Spausdinti

Tradicijos išlaikomos – kaip ir kiekvienais metais amatininkus, ūkininkus ir visus smalsuolius į gausų dirbinių, renginių sūkurį įtrauks Kaziuko mugė. Jau šį savaitgalį vyksianti pirmoji pavasario šventė ne vienerius metus sulaukia didelio tiek dalyvių, tiek  lankytojų dėmesio.

Šiemet amatininkų miestelis įsikurs Katedros aikštės pradžioje. Netrūks ūkininkų ir meistrų, pristatančių originalius, tradicinius gaminius, maisto produktus, išgaunamus iš kokybiškų žaliavų. „Ūkininkai gamina daug įvairios, sveikos, kokybiškos produkcijos, kuri tinka kiekvieno skoniui. Kaziuko mugė – vieta, kur ūkininkai pristato savo  gaminius, o mugės lankytojai gali jų paragauti ir įsigyti“, – teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, Žemės ūkio ministerija ir Lietuvos žirgynas specialiai šiam renginiui paskolins dvikinkę karietą. Žemės ūkio ministerijos karieta Vilniaus senamiesčio gatvėmis riedės jau šį penktadienį.  Iš pradžių šia transporto priemone į šventės atidarymą atvyks mugės „Kaziukas 2016“ organizatoriai, o vėliau ją galės išbandyti ir miestiečiai.

Kultūrinė programa prasidės Katedros aikštės Amatininkų miestelyje, kur po atidarymo ceremonialo ketinama pasirašyti pilietinės iniciatyvos „AuGink savo kraštą“ memorandumą. „AuGink savo kraštą – tai pilietinė iniciatyva, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į sveiką ir kokybišką maistą, užauginamą netoli jų gyvenamosios vietos. Didinant vietinės produkcijos žinomumą ne tik ugdoma sveika visuomenė, bet ir stiprinama šalies ekonomika.

Kaziuko mugės metu Lukiškių aikštėje bus galima stebėti ilgiausio šaukšto Lietuvoje rekordo siekimo procesą. Virgilijus Vaičiūnas, iš Plungės kilęs medžio skulptorius, per 4 dienas iš 12 metrų ilgio rąsto ruošiasi išdrožti rekordinio dydžio šaukštą. Šiuo šaukštu šeštadienį 14 val. bus semiama antienos sriuba ir dalijama vilniečiams, miesto svečiams.

O Rotušės aikštėje įsikūrusiame Žydų miestelyje netrūks šokių, dainų ir tradicinių patiekalų. Praeivius linksmins muzikos kolektyvų pasirodymai, cirko programa, viduramžių ir šiuolaikiniai gatvės šokiai, pasakų personažai.

Kaziuko mugė vyks kovo 4–6 dienomis, atidarymo ceremonija įvyks penktadienį 15 val.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Renginiai Vilnius ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra