Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje – „Antano Smetonos skaitymai“

Autorius: Data: 2014-10-23 , 16:46 Spausdinti

2014m. spalio 20d. Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko „Antano Smetonos skaitymai“, skirti prezidento Antano Smetonos 140-osioms gimimo metinėms ir progimnazijos 85-mečiui.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Ministro Pirmininko padėjėjas, žurnalistas Vilius Kavaliauskas, LSMU VFS socialinių ir humanitarinių mokslų katedros doc. Dr. Raimundas Kaminskas, Tarptautinio studijų ir mokymo instituto prof. dr. Genovaitė Stulpinienė.

Progimnazijos direktorė Danguolė Bagdonienė papasakojo, kaip kūrėsi dabartinė mokykla. 1929 „Pati mokykla sudaro labai malonų įspūdį.  Tai bus moderniškiausia pradžios mokykla visoj Lietuvoj.  Trijų aukštų namas buvo įrengtas su vandentiekiu, kanalizacija ir kitais patogumais. Šviesios didelės klasės, moderniškos rūbinės, rūsys, gimnastikos salė – žodžiu prašoka kitas Kauno 50 mokyklų, iš kurių tik 7 turi nuosavus namus.“( „Rytas“ Nr. 262, 1929 m. lapkričio 18 d., 3 psl.). Didžiausioje ir pažangiausioje mokykloje vykdavo įvairūs renginiai, konferencijos, kurių iniciatoriais ir dalyviais būdavo pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona ir prezidento žmona Sofija Chodakauskaitė-Smetonienė.

Progimnazijos mokiniai, gimnazistai iš S. Dariaus ir Stasio Girėno, Aleksandro Puškino, Antano Smetonos gimnazijų, klausėsi įdomių ištraukų iš Aleksandro Merkelio knygos „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“, kurias skaitė progimnazijos mokiniai.

Direktorės pavaduotojas ugdymui Marius Jonaitis papasakojo apie A. Smetonos vaikystę, mokymosi  metus, išryškino būsimojo prezidento charakterio savybes.  Mokytoja Kristina Bačiulienė atkreipė dėmesį, jog A. Smetonos žodingai, vaizdingai kalbai, savitam stiliui įtakos galėjo turėti pažintis su Jonu Jablonskiu, Jonu Basanavičiumi, Vincu Kudirka ir kitais lietuviškos kalbos puoselėtojais. Smetonos gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas Sigitas Nefas pateikė  konstruktyvų  tarpukario Lietuvos vaizdą, išryškino A. Smetonos nuopelnus ir veiklą kuriant Lietuvos valstybę.

Ministro pirmininko padėjėjas Vilius Kavaliauskas pasidžiaugė progimnaziją baigusiais mokiniais-žymiais mokslo, visuomenės meno veikėjais, turtinga mokyklos istorija. Pasidalino prisiminimais apie A. Merkelį, aptarė autoriaus monografiją, atkreipė dėmesį į A. Smetonos asmenybės unikalumą. Doc. dr. Raimundas Kaminskas išreiškė viltį, jog A. Merkelio knyga bus publikuojama Lietuvoje, atkreipė dėmesį į tai, kad A. Smetonos asmenybė gali būti pavyzdžiu mokiniams, siekiantiems užsibrėžtų tikslų.

Susitikimu džiaugėsi ir mokiniai ir mokytojai

Kauno Vinco Kudirkos pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė

Istorija Kultūra Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra