Kauno tarpukario architektūrai jau suteiktas Europos paveldo ženklas, o kada UNESCO?

Autorius: Data: 2015-05-22 , 11:25 Spausdinti

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija kartu su ARCHITEKTŪROS (aktualijų) FONDU kviečia į edukacinę paskaitą, skirtą Kauno tarpukario architektūrai ir jos reikšmei Europos kontekste. Paskaita vyks 2015 m. gegužės 26 d. (antradienį), 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Paskaitos metu dr. Vaidas Petrulis (architektūros istorikas, KTU Architektūros ir statybos institutas) pristatys Europos Sąjungos tarpvyriausybinės iniciatyvos – Europos paveldo ženklo – idėją ir svarbą mūsų regionui. Taip pat aptars Kauno tarpukario architektūros specifiką, lėmusią europinį įvertinimą ir galimai atversiančią kelią tapti UNESCO Pasaulio paveldu. Kauno miesto savivaldybės specialistai pasidalins komentaru apie tai, kas lėmė ir kaip buvo pasiektas vietos politinis sprendimas, palankus Kauno miesto paveldo išsaugojimui ir akualizavimui.
Europos paveldo ženklas 2015 m. kovo mėn. taip pat suteiktas tokiems iškiliems objektams kaip Atėnų senamiestis (Graikija), Kliuni vienuolynas (Prancūzija), istorinė Gdansko laivų statykla (Lenkija) ir dar keliems.
Ši paskaita yra iš edukacinių paskaitų ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“.
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato informacija (www.unesco.lt ir www.archfondas.lt).

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra