Kauno pilies atstatymas kelia aistras

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nors Kauno pilies atstatymo darbai beveik baigti, ginčai, ar jie teisėti keliasi į teismus. Kai kurios visuomeninės organizacijos siekia, kad pilis būtų atstatyta kokia buvo, savivaldybė tam nepritaria.
 
Paveldo sargai ramina aistras ir darbus vertinti siūlo tada, kai jie bus baigti.
 
Atstatyti seniausią mūrinę pilį Lietuvoje Kauno savivaldybė pagal architekto Kęstučio Mikšio projektą ėmėsi prieš metus. Kai kurios visuomeninės organizacijos projektą kritikuoja, o savivaldybę kaltina, kad ši nežiūri, ko nori žmonės, be to, ir pati pilis esą bus per daug naujoviška.
 
„Žmonės nori, kad pilis būtų kaip ir visoj Vakarų Europoj, kaip Lenkijoje, kad būtų atstatomos tokios, kokios buvo. Jeigu mes nežinom, tada palikime visai.
 
Bet apie Kauno pilį, tiksliau, apie tą kampą, kurį atstatom, mes duomenų turim tikrai užtektinai. Ir va žymiausi tyrėjai […] teigia, kad šitam kampui atstatyti mums duomenų pakanka“, – sakė Senojo Kauno draugijos pirmininkas Rimvydas Žiliukas.
 
Kauno savivaldybės vadovai sako, projektas geras – jį ne kartą aptarė ir jam pritarė specialistai. Vien Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba jį svarsčiusi esą du kartus.
 
„Keliami reikalavimai yra labai ultimatyvūs: kad pilis būtų atkuriama tokia, kokia buvo senovėje, pagal įsivaizdavimą, pagal kažkokius piešinius. Kadangi visi žinome, kad jokių dokumentų, pagrindžiančių, kaip iš tikrųjų Kauno pilis atrodė, nėra išlikę, ir šiuo atveju mes, politikai, vadovaujamės ekspertų, specialistų sprendimais, nuomonėm“, – aiškino Kauno vicemeras Rimantas Mikaitis.
 
Senojo Kauno draugija teismuose reikalauja, kad pilis būtų atstatyta tokia, kokia buvo. Užtarimo kreipėsi ir į Prezidentę.
 
Paveldosaugininkai sako, kad bėdų būtų mažiau, jei Kauno savivaldybė daugiau bendrautų su visuomene.
 
„Paskutinis variantas, toks, koks dabar yra – dėl mūro tos naujosios dalies – jis taip pat mums pasirodė pakeistas ne visai tinkamai. Tiesa sakant, mes tą projektą pamatėme tik jau atvykę į Kauną. Na, ir dabar sutarėm su savivaldybe, ir su visuomeninėm organizacijom, kad pasibaigus darbams vis tik tai vertinsim, pasižiūrėsim“, – sakė Diana Varnaitė, Kultūros paveldo departamento direktorė.
 
Atstačiusi pilį savivaldybė ketina tvarkyti jos aplinką, nutiesti medinį tiltą į pilį ir ją apšviesti.
 
Planuojama, kad čia įsikurs Kauno turizmo informacijos centras, bus apžvalgos aikštelė.
 
LTV naujienų tarnyba
 
G. Savickio (BFL) nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Kauno pilis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra