Kauno miesto taryba palaimino siekį susigrąžinti Ryšių istorijos muziejų

Autorius: Data: 2013-01-19 , 08:11 Spausdinti

Kauno miesto tarybos nariai vienbalsiai pritarė siūlymui į miesto rankas susigrąžinti Senamiestyje esantį Ryšių istorijos muziejaus pastatų kompleksą (Rotušės a. 17, 18, 19, 20). Po šio sprendimo savivaldybės darbo grupė galės pradėti derybas dėl pastatų įsigijimo.

Planuojama, jog ateityje šiose patalpose galėtų įsikurti ir Kauno miesto muziejus, kuris grįžtų į savo istorinę vietą.

„Unikalus Ryšių istorijos muziejaus pastatų kompleksas yra Kauno istorinio urbanistinio branduolio centre, Rotušės aikštėje. Greta yra Kauno arkivyskupija, Kunigų seminarija, Maironio muziejus, todėl šią reprezentacinę miesto erdvę būtina susigrąžinti. Tarybos vienbalsiai priimtas sprendimas leis pradėti darbo grupei derybas dėl kuo palankesnių pastatų komplekso įsigijimo sąlygų“, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Ryšių istorijos muziejuje, kuris šiuo metu priklauso AB „Teo“, saugomi eksponatai, atspindintys ryšių istorijos raidą nuo XVI amžiaus, yra reikšmingi ne tik Lietuvai, bet ir visam Rytų Europos regionui. AB „Teo“ šį pastatą planuoja parduoti, dėl to šio istorinio komplekso praradimas būtų didžiulis nuostolis Kaunui ir nacionaliniam valstybės paveldui.

„Bendrovė, atsižvelgdama į pastato bei joje saugomų eksponatų svarbą bei vertę, pirmiausia dėl jo pardavimo kreipėsi į savivaldybę. Įsigijus Ryšių istorijos muziejų, kartu su juo būtų perduota ir visa ekspozicija“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos direktorius Virginijus Mažeika.

Ryšių istorijos muziejuje galėtų įsikurti ir Kauno miesto muziejus, kuris grįžtų į savo istorinę vietą. Šiose patalpose 1898 m. lapkričio 25 d. Kauno miesto Valdyba įkūrė pirmąjį Kauno miesto istorijos muziejų, veikusį iki 1936 m.

Šiuo metu Kauno miesto muziejus įsikūręs M. Valančiaus g. 6 esančiame pastate, kuris priklauso Kauno arkivyskupijai. Šių patalpų nuomos sutartis baigsis 2016 m., Kauno arkivyskupija pratęsti sutarties neketina.

Dabartinio Kauno miesto muziejaus ekspozicija ir administracija M. Valančiaus g. patalpose užima beveik 400 kv. m. Augantis ir besiplečiantis muziejus jau dabar neturi tinkamų ir pakankamo ploto patalpų nei nuolatinėms, nei laikinoms ekspozicijoms.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Muziejai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra