Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje – istorijos popietės

Autorius: Data: 2017-03-01, 14:00 Spausdinti

Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje – istorijos popietės

 Eugenijos Paškauskienės nuotr.

Eugenija  PAŠKAUSKIENĖ,  istorijos mokytoja, Kaunas, www.voruta.lt

Vasaris pražysta trispalvėmis vėliavomis, žiedais, prisiminimais vartant istorijos puslapius, gilinantis į valstybingumo paslaptis. Istorinė atmintis – versmė, kuri įkvepia prasmingai gyventi ir kurti ateitį.

Istorijos mokytojo Zigmo Tamakausko žodis apie Lietuvos valstybės kūrimosi aplinkybes, apie tarpukario prezidentų vaidmenį Lietuvos istorijoje

Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje vasario 14 dieną vyko istorijos pamoka, kurios metu I – III-ųjų klasių gimnazistai susitiko su gerbiamu svečiu, istoriku Zigmu Tamakausku, žiūrėjo filmą apie Prezidentą Aleksandrą Stulginskį. Svečias įtaigiai pasakojo apie sudėtingas Lietuvos valstybės kūrimosi aplinkybes, valstybės pagrindų įtvirtinimą, tarpukario prezidentų vaidmenį Lietuvos istorijoje. Gimnazijos direktorė Nijolė Šimienė pasveikino gimnazistus su artėjančia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, padėkojo svečiui už suteiktą galimybę atsakingiau ir detaliau prisiliesti prie istorijos įvykių.

 

Klausomasi politologo, LR Seimo nario Lauryno Kasčiūno pasakojimo apie tarpukario Lietuvos geopolitinę padėtį ir jos diplomatijos vingius.

Vasario 15 dieną IV-ųjų klasių gimnazistai žiūrėjo dokumentinį filmą „Dvi okupacijos“. Istorinė dokumentika taikliai atskleidė sovietų ir nacių okupacijos kėslus, jų vykdytą  brutalią politiką Lietuvoje. Filmo kūrėjai parodė, kaip lietuviai ryžosi ir rado būdų organizuoti pasipriešinimą šiems okupantams. Muzikos mokytojų E. Grybienės, D. Razumienės, A. Sinkevičiaus vadovaujami mokiniai nuoširdžiai papuošė šiuos renginius, atlikdami muzikinius kūrinius. Pertraukų metu jaunieji istorikai organizavo viktoriną „Pasitikrink Lietuvos istorijos žinias“, kurios metu ataskę į klausimus mokiniai buvo vaišinami trispalviais saldainiais. Žavingai, spalvingai, išradingai, dalykiškai pasitikome Vasario 16-ąją.

Vasario 21 dieną  mūsų gimnazijos mokiniai turėjo puikią progą bendrauti su politologu, LR Seimo nariu Laurynu Kasčiūnu. Svečias apžvelgė tarpukario Lietuvos geopolitinę padėtį, diplomatijos vingius, nustatant santykius su kaimyninėmis valstybėmis, konstatavo lietuvių tautos pasipriešinimo galimybes sovietiniam režimui. Gimnazistai norėjo sužinoti svečio nuomonę apie šių dienų karinius konfliktus, ar jie gali sukelti trečią pasaulinį karą, teiravosi apie propagandos galią, menkinant valstybės įvaizdį, domėjosi, kaip orientuotis pateiktos informacijos sraute. Į šiuos klausimus buvo stengtasi  atsakyti  per vykusias gyvas diskusijas.

Gimnazijos direktorė Nijolė Šimienė su savo svečiais apžiūri mokyklos erdvėse eksponuojamus mokinių darbus

Gimnazijos direktorė Nijolė Šimienė padėkojo gerbiamam svečiui už įdomią, dalykišką politikos pamoką ir pakvietė susipažinti su mokyklos erdvėse eksponuotais mokinių darbais. Kartu su politiku svečiavosi Seimo nario R. Dagio padėjėja Danguolė Juralevičienė, istorikas Zigmas Tamakauskas.

Prisimintini L. Kasčiūno pasakyti žodžiai, turintys paliesti kiekvieno lietuvio širdį:

„Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui turime įrodyti, jog esame valstybingumo šimtmečio verta tauta“.

Mokyklos, mokytojai , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra