Kauno IX forto muziejus kviečia dalyvauti Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjime

Autorius: Data: 2021-09-22 , 07:41 Spausdinti

Kauno IX forto muziejus kviečia dalyvauti Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjime

www.voruta.lt

2021 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienį, 11.00 val. Kauno IX forto muziejus kviečia dalyvauti Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjime. Prie masinių žudynių lauko ir monumento nacizmo aukoms atminti bus pagerbiamas Holokausto aukų atminimas.

Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokiniai paskatins prisiminti tragiškus praeities įvykius ir į juos pažvelgti vaikų akimis – gimnazistų lūpose atgis meniškai skaitomi Lietuvos getuose gyvenusių vaikų prisiminimai.

Taip pat minėjimo dalyviai turės galimybę susipažinti su Kauno IX forto muziejaus ir „Kaunas 2022″ planuojamu projektu ,,Ecce homo: tiems, kurie liko“ ir jame dalyvausiančiais menininkais. Vienas iš jų – litvakų kilmės menininkas Bruce Clarke. Jo seneliai, kilę iš Kauno, 1930-aisiais sugebėjo emigruoti į Pietų Afriką – po Holokausto Lietuvoje nebuvo rasta jokių kitų gyvų jo šeimos narių. Menininkas integruoja savo politinį įsipareigojimą ir žmogaus teisių siekimą į savo vizualiųjų menų tyrimus. Jis įgyvendino daugybę projektų, susijusių su atmintimi, Ruandoje bei kitose šalyse. B. Clarke tikisi, kad jo menas, kuris yra kritinio apipavidalinimo srovės dalis, paskatins apmąstyti šiuolaikinį pasaulį ir jo reprezentavimą.

Pasibaigus minėjimui Kauno IX forto muziejuje vyks nemokama ekskursija „Holokaustas Lietuvoje“.

Renginys organizuojamas atsižvelgiant į galiojančius COVID-19 pandemijos reikalavimus. Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/LWkyN7JxdCoB7Cvh8

Renginio organizatorius

Kauno IX forto muziejus

Renginio partneriai:

Kauno žydų bendruomenė

Kauno Jono Jablonskio gimnazija

Kultūra Renginiai Žydai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra