Kauno centriniam paštui gaivinti – kūrybiškos jaunųjų architektų idėjos

Autorius: Data: 2014-06-23 , 14:53 Spausdinti

Po daugiau kaip mėnesį trukusio Lietuvos pašto ir Kauno technologijos universiteto (KTU) skelbto architektūrinio konkurso „Paštas [kitaip]“ komisija išrinko nugalėtoją. Geriausiu darbu vertinimo komisija pripažino Mildos Sviatikaitės ir Aistės Ražauskaitės-Ubartės darbą „Paštas atveria duris“.

„Manau, kad paštas yra vienas svarbiausių Kauno architektūrinių objektų, kuris taip pat labai svarbus visuomenei. Šis konkursas tapo lyg gelbėjimosi ratu, siekiant padėti pašto pastatui įgyti gyvybės. Konkursui pateiktuose darbuose tiesioginių sprendinių nepamačiau, tačiau buvo siūlymų pratęsti dalinę pašto funkciją, kas, mano nuomone, yra labai svabu. Taip pat svarbu, kad bet kokia vykdoma veikla būtų prienama plačiajai visuomenei, o ne tik siauram ratui žmonių, kas ir buvo pasiūlyta daugumoje projektų “, – po laimėtojų apdovanojimų mintimis dalijosi komisijos pirmininė architektė Jolita Kančienė.

Šiam konkursui Lietuvos paštas įsteigė piniginę premiją – 1 500 litų, kuri atiteko geriausio darbo autorėms Mildai ir Aistei. Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė džiaugėsi, kad visi konkurso dalyviai nestokojo kūrybiškumo.

„Džiugu, kad studentai ir jaunieji architektai, kurdami šiuos projektus, pateisino mūsų lūkesčius ir pateikė pačių įvairiausių siūlymų, kaip nenaudojamas patalpas paversti miesto kultūriniu, edukaciniu, socialiniu, visuomenės informavimo, ekonominiu, turizmo ar netgi moksliniu centru, – teigė L. Minderienė. – Tikime, kad studentų pateikti projektai, konkurso komisijos narių – architektų ir visuomenininkų siūlymai bei mūsų pačių turima vizija leis rasti geriausią bendrą sprendimą, kaip naudingai ir drauge patraukliai ateityje panaudoti Kauno miesto centrinio pašto patalpas.“

KTU Kraštotvarkos centro ir Lietuvos pašto bendra iniciatyva organizuotame kūrybiniame konkurse „Paštas [kitaip]“ jaunieji architektai pateikė tiek realių, tiek nelengvai įgyvendinamų, tačiau fantazija pasižyminčių projektų. Į svarbiausią klausimą – kokia papildoma veikla galėtų būti vykdoma nenaudojamose pašto patalpose – dalyviai atsakė labai įvairiai: siūlė kurti vaikų ir jaunimo užimtumo centrą, visus popamokinius užsiėmimus (tiek mokslinius, tiek meninius) koncentruojant viename taške, svarstė galimybę įkurti Vakarų šalyje populiarėjančio „Hub“ tipo centrą (kai vienoje erdvėje sugyvena įvairių sričių atstovų biurai) ar lauke įrengti pirmąjį Kaune lauko kino teatrą. Taip pat siūlyta istoriniame pastate kurti pašto muziejų ar virtualųjį turą po Kauną (4 D technologijos), o vienas įdomiausių pasiūlymų – atidaryti teleportacijos institutą.

Jaunųjų architektų darbus vertino tam tikslui suburta komisija: architektai Jolita Kančienė ir Vytautas Baltus, Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, Architektūros ir urbanistikos katedros vedėjas Kęstutis Zaleckis bei Lietuvos paštui atstovavusi Kauno centrinio pašto viršininkė Ernesta Ivoškevičiūtė.

Konkurso dalyvių projektai Kauno centriniame pašte bus eksponuojami iki liepos 7 d., tad visi kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami susipažinti su jaunųjų architektų pateiktomis idėjomis.

Švietimas , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra