Kauno arkivyskupijoje bus minima Negimusio kūdikio diena

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

1955 m. lapkričio 23 d. Lietuvoje buvo įteisinti abortai, ir iki šiol tūkstančiai šeimų yra paliestos kūdikio netekties skausmo.
 
Kaip ir kiekvienais metais Kauno arkivyskupijos Šeimos centras kviečia įsitraukti į Negimusio kūdikio dienos minėjimą parapijoje ir malda bei konkrečia pagalba prisidėti prie gyvybės kultūros puoselėjimo ir kūdikio netektį išgyvenančių arba dėl nėštumo abejojančių šeimų, moterų palaikymo.

1. Lapkričio 23 d., pirmadienį, parapijų kunigai yra kviečiami aukoti šv. Mišias šia intencija ir, pagal galimybes, kartu su parapijos šeimomis, jaunimu organizuoti maldos vakarą.

2. Šių dienų pasaulyje malda yra stipriausia gyvybės apsauga, todėl įvairios parapijų maldos grupės (šeimų, jaunimo, rožinio ir kt.) lapkričio mėnesį yra kviečiamos melstis už negimusius kūdikius, moteris ir šeimas, patyrusias kūdikio netektį dėl aborto. Raginame ir kitais mėnesiais maldos intencijose prisiminti šią skaudžią problemą.

3. Lapkričio 20 d., penktadienį, 16 val. Švč. M. Marijos Žengimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje vyks Sutaikinimo pamaldos.

Jos prasidės Švč. Sakramento adoracija tyloje, pamaldų metu bus galimybė prašyti asmeninės maldos, prieiti išpažinties, pasikalbėti su kunigu. Šv. Mišios bus aukojamos už negimusius kūdikius ir jų netektį išgyvenančius tėvus. Pamaldoms vadovaus bažnyčios rektorius kun. Kęstutis Rugevičius. 

Kiekvienais metais Kauno arkivyskupijos Šeimos centras siekia vis labiau įtraukti visuomenę į Negimusio kūdikio minėjimo renginius ir akcijas. Tarp nedidelių renginių, kurie šeimos centro iniciatyva vykdomi parapijose, dekanatuose, formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigose, vienas svarbiausių Negimusio kūdikio dienos minėjimo akcentų yra Sutaikinimo pamaldos ir šv. Mišios už negimusius kūdikius ir jų netektį išgyvenančius tėvus. Šios pamaldos – tai galimybė vienytis maldos bendrystėje, drąsinant priimti švelnų Jėzaus kvietimą sugrįžti į jo mylintį ir tėvišką glėbį. Motinos ir šeimos gali atnešti savo skausmą, neviltį, pasidalyti savo kančia; pokalbis su visada laukiančiu kunigu, užtarimo malda, išpažintis tampa gydančiais ir padedančiais apsivalyti nuo skausmo ir nebenešti sunkios praradimo naštos, o galbūt išsklaidyti abejones ir ryžtis priimti naują gyvybę. Sutaikinimo pamaldomis taip pat siekiama pakeisti visuomenės požiūrį į Bažnyčios poziciją šeimų, atsisakiusių kūdikių, atžvilgiu. Bažnyčia meldžia už tas šeimas ir kviečia priimti Jėzaus atleidimą ir jo meilę, kad kančia būtų perkeista į viltį ir ramybę.

4. Kauno arkivyskupijos Šeimos centre jau 11 metų veikia Krizinio nėštumo programa. Čia teikiama pagalba besilaukiančioms ir pagimdžiusioms moterims ir jų šeimos nariams, kurie nėštumą išgyvena kaip krizę, tiems, kurie yra netekę kūdikio dėl aborto, kūdikio negalios ir kt. Siekiant apsaugoti gyvybę, Šeimos centras kviečia jungtis į bendrystę maldoje bei suteikiant konkrečią pagalbą (finansinę, maistu, drabužiais ir kt.) į krizinio nėštumo programą besikreipiančioms moterims. Daugiau informacijos tel. 8 37 321122

5. Šių dienų jaunimas yra ypač paveiktas vartotojiškos pasaulėžiūros. Lankant įvairias jaunimo bendruomenes, mokyklas jaunimo pozicija gyvybės atžvilgiu dažniausiai yra neigiama. Nors į klausimą ar gyvybė yra vertybė, jaunimas atsako, jog gyvybė kaip vertybė jiems yra svarbi, tačiau, pateikus įvairias bioetines situacijas, dažniausiai jaunuoliai pasisako už abortą. Todėl nuolatinis gyvybės žinios nešimas jauniems žmonėms yra be galo reikalingas.
 
Jaunimo programos „Pažink save“ koordinatorės kartu su savanoriais minint Negimusio kūdikio dieną visą lapkričio mėnesį įvairiose Kauno miesto mokyklose, parapijose, studentų bendruomenėse skaito paskaitas gyvybės tema.

Programos savanorių iniciatyva, lapkričio 18 d., trečiadienį, pasiruošimo piligrimystei centre vyks maldos vakaras už negimusius kūdikius ir abejojančias dėl naujos gyvybės priėmimo motinas bei šeimas.

Maldos vakaras prasidės 17.20 val. įvadine paskaita apie gyvybę, kurią ves programos savanoriai. Lapkričio mėnesį savanoriams ir jaunimui bus dalijami specialiai Negimusio kūdikio dienai pagaminti ženkliukai, pavadinti „Apsaugok mane“.

Bendradarbiaujant su akademine sielovada, šiuose universitetuose bus aukojamos šv. Mišios už negimusius kūdikius:

Lapkričio 24 d. 18 val. – Švč. Sakramento koplyčioje (Vilniaus g. 29);

Lapkričio 25 d.  – Vytauto Didžiojo universiteto koplyčioje (Donelaičio g. 52);

Lapkričio 26 d.  – Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų Teologijos fakulteto koplyčioje (Gimnazijos g. 7).

6. Lapkričio 17–23 d. Marijos radijo eteryje Rožinio malda meldžiamasi šiomis intencijomis:

Meldžiame už Lietuvos šeimas, kurios netekusios savo negimusių kūdikių. Viešpatie, atverk jų širdis, pripildyk savo gydančios meilės. Meldžiame už šeimas, moteris bei merginas, kurios šiuo metu išgyvena abejones nutraukti nėštumą ar gimdyti.

7. Negimusio kūdikio diena bus minima Kauno arkivyskupijos dekanatuose. Dekanatuose ir parapijose taip pat yra platinamas plakatas: ,,Kodėl nesaugoti jų abiejų?“

„Zenekos“ nuotr.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra