Kauno arkikatedroje bazilikoje pristatoma šventovės istorijos paroda

Autorius: Data: 2015-05-11 , 09:31 Spausdinti

 Loreta Mačiulienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Kauno arkikatedroje bazilikoje atidaryta ekspozicija, kurioje pristatoma neseniai 600 metų jubiliejų minėjusios šventovės istorija.

Kauno arkivyskupo Sosto bažnyčioje įrengtoje ekspozicijoje rodomos fotografijos, įvairūs dokumentai ir knygos. Didelė ekspozicijos dalis skirta bažnyčios hierarchams, nuo pat didžiojo Žemaičių ganytojo Vyskupo Motiejaus Valančiaus, 19-ojo amžiaus pabaigoje prievarta carinės valdžios perkelto iš Varnių į Kauną.

„Katedra yra tiktai nuo 19 amžiaus ir pradedant vyskupu M. Valančiumi ir iki šių laikų ir kardinolas V. Sladkevičius ir iki dabartinio Kauno arkivyskupo metropolito yra surinktos jų nuotraukos, dokumentai, su jų autografais, parašais, liudijantys apie jų veiklą“, – sako Kauno arkikatedros parapijos administratorius kun. Evaldas Vitulskis.

Stenduose pristatomas kardinolas Vincentas Sladkevičius, taip pat dabartinis arkikatedros ganytojas – Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius ir nuo jo neatsiejama „LKB Kronika“. Taip pat eksponuojamos relikvinės, liturginiai indai, drabužiai, kiti reikmenys.

 „Taip pat yra liturginiai kryžiai ir žvakidės, knygos, senieji mišioliai ir taurės, kurie yra savo istorine ir menine verte vertingi, bet jau dabartinėje liturgijoje nenaudojami“, – pasakojo kun. E. Vitulskis.

Ekspozicija įrengta dviaukštėje zakristijoje – emporoje. Ateityje parodą planuojama papildyti naujais eksponatais ir perkelti į kitas patalpas.

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra