Kauno apskrities atsargos karininkai svečiavosi Alytuje

Autorius: Data: 2014-06-17 , 16:48 Spausdinti

Dm. plk. Vincas Gudukas

Perloją ir Merkį, Varviškį, Alytų

Sesulės dainosna lyg juostom įaudė.

Kad snigta granatom ir kulkomis lyta

Pušynai viršūnėmis kartais išgaudžia

Benediktas Labenskas (Labėnas)

2014 m. birželio 13-ąją šventinį Alytų aplankė Lietuvos atsargos karininkų sąjungos (LAKS) Kauno apskrities skyriaus valdybos nariai: skyriaus pirmininkas ats. kpt. Jonas Andriuškevičius, dm. plk. ltn. Algirdas Diliūnas, dm. mjr. Viktoras Kondrackas, ats. mjr. Gediminas Reutas ir garbus LAKS narys, 92-jų metų pilotas, dm. vyr. ltn. Vladas Drupas, prieš keletą dienų su Čekoslovakijos gamybos aukštojo pilotažo lėktuvu atlikęs aukštojo pilotažo programą. Kartu atvyko ir Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. mjr. Žydrūnas Šadauskis.

Susitikime su svečiais dalyvavo 8 Kauno apskrities skyriaus Alytaus grandies nariai: dm. plk. Vincas Gudukas, dm. kpt. Adolfas Barysas, dm. kpt. Juozas Krušinys, ats. kpt. Juozas Čaplikas, dm. vyr. ltn. Ignas Baciuška, ats. vyr. ltn. Lymantas Baliukonis, ats. ltn. Gintaras Lučinskas, ats. j. ltn. Raimondas Masionis.

Grandies vadas ats. kpt. Juozas Čaplikas ir ats. ltn. Gintaras Lučinskas svečiams padovanojo labai gražią, turiningą ir įsimintiną programą.

Aplankėme Lietuvos kariuomenės DK Birutės ulonų batalioną. Sužinojome turtingą ir garbingą praeities ir dabarties ulonų bataliono istoriją, pagerbėme žuvusius bataliono karius. Daug žinių suteikė bataliono ryšiams su visuomene atstovė Gaiva Veniukevičienė ir labai nuoširdus bataliono vadas plk. ltn. Mantas Paškevičius.

Taip pat aplankėme KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Kovų už laisvę „Mūsų tautos istorinė atmintis“ muziejų.

Vėliau LAKS atstovai pagerbė gėlių vainikais ir žvakutėmis „Laisvės angelo“ paminklą, „Nurimusio varpo“ skulptūrą, Sausio 13-osios kryžių, karininko Antano Juozapavičius ir savanorio Artūro Sakalausko kapus, Nepriklausomybės kovose žuvusių savanorių kapus.

Geri įspūdžiai liko po apsilankymo atnaujintame Alytaus kraštotyros muziejuje.

LAKS Kauno apskrities skyriaus vadovybė pažymėjo, kad Alytaus grandis yra viena iš geriausių ir aktyviausių Kauno apskrities skyriaus grandžių, kuriai priklauso 9 dimisijos ir atsargos karininkai. Už aktyvią visuomeninę veiklą grandies vadas ats. kpt. Juozas Čaplikas buvo apdovanotas LAKS medaliu.

Ats. ltn. Gintaras Lučinskas, nuoseklus Dzūkijos istorijos metraštininkas, istorikas-entuziastas iš svečių išgirdo daug padėkos ir susižavėjimo žodžių. Kai lankėme šalia Angelų Sargų bažnyčios esančias kapinaites ir jose palaidotus Lietuvos patriotus, žuvusius net tik nuo NKVD, stribų, bet ir nuo hitlerininkų kulkų, dm. mjr. Viktoras Kondrackas (LAKS Kauno apskrities skyriaus Atestacinės komisijos pirmininkas) stebėjosi ats. ltn. Gintaro Lučinsko istorinėmis žiniomis, pasakojimais, biografijomis apie daugelį žuvusių ir mirusių ir net jų šeimų istorijomis. Dm. mjr. Viktoras Kondrackas pareiškė, kad ats. ltn. Gintaro Lučinsko istorinių žinių, jo vidinės kultūros, jo humaniškumo ir patriotizmo dėka mes pasijutome žymiai tvirtesni ir jautresni kovų už Lietuvos laisvę istorijai.

Svečių nuomone Alytus yra gražus miestas, nes jį puošė ir puošia gražūs, protingi ir nebijantys rizikos žmonės, Alytaus ir Lietuvos patriotai, – tokie kaip Juozas Petraška (Patrimpas), Gintaras Lučinskas, mokytojas Antanas Strazdas ir kt.

LAKS Kauno apskrities skyriaus Alytaus grandis pasirengusi naujiems darbams ir iššūkiams.

Kariuomenė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra