Kaunietis juvelyras klaipėdiečiams pristatė savo tapybą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Klaipėdos galerijos filiale „Herkaus galerija“ atidaryta kauniečio menininko Mindaugo Juodžio tapybos darbų paroda „Fragmentai – Jazz 2“.
 
Prieš keletą metų juvelyrikos darbų parodą surengęs menininkas gerokai nustebino meno gerbėjus. Subtilus juvelyras atsiskleidė visiškai kitaip, vietoje tauriųjų metalų ir brangakmenių pasirinkęs drobę ir dažus.
 
M. Juodžio tapyba – neįsprausta į rėmus. Kai kuriems ji siejasi su grafika. Apžiūrėti šio menininko kūrinius reikia daugiau laiko – norisi juos skaityti, tyrinėti, po juos klaidžioti, įsivaizduoti.
 
„Parodos pavadinimas daugiau susijęs ne su muzika, o su mąstymo būdu. Kas tai – tapyba ar grafika, manyčiau, nėra tiek svarbu. Svarbiau, kad būtų natūralu ir profesionalu, su aiškiu požiūriu į gyvenimą ir būtį. – per parodos atidarymą sakė M. Juodis. – Mano paveikslai nėra muzikos iliustracija. Tai greičiau vaizdinių nuotrupos ar fragmentai būsenų iš mano pasąmonės. Aš fiksuoju būsenas, kurios mane aplanko skambant džiazo muzikai ir visai nesvarbu ar aš ją girdžiu gyvai, ar tai ateina iš mano prisiminimų. Vis dėlto, manau, muzikos geriausiai klausytis, o paveikslus – žiūrėti“.
 
M. Juodžio tapyba – nepaprastai gaivališka, organiška, su lengvu siurrealizmo prieskoniu. Išryškintas linijos kontūras – tarsi vedlys, kuris pagauna žiūrovo žvilgsnį ir vedžioja paveikslo erdve, atverdamas vis naujas būsenas.
 
M. Juodžio juvelyrikos ir tapybos darbai turi daug bendro – kartais atrodo, kad išryškintas tapybos linijas nesunkiai galima perkelti į metalą ar priešingai.
 
Autorės nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Subtilus juvelyras vietoje tauriųjų metalų ir brangakmenių pasirinko drobę ir dažus

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra