Kaune pasibaigė tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai-2016“

Autorius: Data: 2016-05-25 , 12:14 Spausdinti

2016 metų gegužės 19-23 dienomis Kaune vėl aidėjo lamzdžiai, skambėjo kanklės, nuo ryto iki vakaro penkias dienas netilo mūsų ir kitų tautų liaudies dainos, muzika,šokiai.

Kauno tautinės kultūros centro sukviesti į XXXI tarptautinį folkloro festivalį „Atataria lamzdžiai-2016“ atvyko veiktūkstantis dalyvių ne tik iš įvairiausių Lietuvos vietovių, bet ir iš artimojo bei tolimojo užsienio: Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Žaliojo Kyšulio.Apie pusė šimto folkloro ansamblių ir klubų iš visų Lietuvos regionų, kaip ir kasmet, gyvai papuošė tuo pačiu metu vykstančius Hanzos dienų renginius. Koncertų programose išryškėjo atstovaujamos vietos bendruomenės folkloro charakteringi bruožai.

Pirmą kartą sulaukėme svečių iš Oksvoršyro (Didžioji Britanija)- folkloro ansamblio „TowerseyMorris”, kurio repertuare  tradiciniai vyrų šokiai su lazdomis ir nosinaitėmis. Jau trečiajį kartą atvažiavo festivalio draugai – folkloro ansamblis „Tchabeta” (Žaliojo Kyšulio Respublika). Tolimojo krašto svečiai pristatė Atlanto vandenyno salų tradicinę kultūrą, prisodrintą Brazilijos ir Afrikos genčių būgnų ritmų.

Miestiečiai ir miesto svečiai nemokamai galėjo klausytis ne tik koncertų, bet dalyvauti vakaronėse, tradicinių šokių,lietuviškų amatų mokymuose, tradicinio muzikavimo edukacinėse programose, fotografijų parodų pristatymuose.Festivalyje buvo pasveikinti ansambliai „Uosinta“ ir „Kaukutis“, minintys savo kūrybinės veiklos jubiliejinius metus.

Kaunas visada didžiuojasi turėdamas gausią folkloristų bendruomenę, kuri kasmet dalyvauja festivalyje, atsiliepdama į tų metų tematiką.Gražiausios lietuvių tradicijos, papročiai ir istorija dalijamasi ne tik su kauniečiais, bet su visais pasaulio žmonėmis.Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja Kauno miesto savivaldybei, festivalio partneriams, visiems bičiuliams ir svečiams, dalyviams, ansamblių vadovams už nuoširdžią pagalbą, tautinių papročių puoselėjimą, dalyvavimą renginiuose.

Festivalio vėliava nuleista, svečiai išsiskirstė, tačiau liko puiki nuotaika ir tikėjimas, kad tokie festivaliai būtini: sudaroma erdvė pristatyti savo šalies tautinį paveldą, skatinti jaunimą giliau pažinti liaudies meną, organizuoti prasmingą miestiečių laisvalaikį.

Iki susitikimų kitais metais!

Rengėjas: Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: Vilniaus universiteto KHF,  VDU „Atžalyno“  progimnazija, LK Kauno įgulos karininkų ramovė, Kauno Šv. Jurgio kankinio (pranciškonų) bažnyčia, kūrybos namai „ELITAZ“

Dalyviai iš užsienio: „Tchabeta“ (Žaliasis Kyšulys), „TowerseyMorris“ (Didžioji Britanija), „LatteVeetallajad“ (Estija), „Haavikuemandad“ ( Estija), „Pūrs“ (Latvija).

Dalyviai iš Lietuvos:„Ramytė“ (Šilutė), „Bruknyčia“ (Kalvarijos r.), „Vaiguva“ (Šakių r.) „Šakija“ (Šakiai), „Utauta“ (Utena), „Gandružis“ (Kazlų Rūdos r.), „Nedėja“ (Kaišiadorių r.), „Susiedai“ (Alytaus r.), „Levandra“ (Alytaus r.), ,,Dėdės ir dėdienės“ (Alytaus r.), „Serbenta“ (Druskininkų r.), „Ritingo“ (Vilnius), „Savingė“ (Širvintų r.), „Medgrinda“ (Širvintų r.), „Judlė“ (Kelmė), „Pajauta“ (Panevėžio ir Utenos regionų), „Vija“ (Vilniaus r.), „Nova“ (Šakių r.), „Lankesa“ (Jonava), Kulvos kultūros centro folkloro ansamblis (Jonavos r.), Ringailių folkloro ansamblis (Kaišiadorių r.), ,,Samylų senolėsirvaikaičiai“ (Kauno r.), „Griežlė“ (Kauno r.), „Karklė“ (Kauno r.), „Ringauda“ (Kauno r.), „Sutartinių klubas“ (Kaunas), sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ (Kaunas), Liudos Liaudanskaitės sutartinių giedotojų grupė (Kaunas), „Dailingė“ (Kaunas), „Sodailio“ (Kaunas), „Linksmoji armonika“ (Kaunas),  „Kauno bandonija“ (Kaunas), „Ratilėlis“ (Kaunas), „Kaukutis“ (Kaunas), „Kupolė“ (Kaunas), „Alda“ (Kaunas), „Bitula“ (Kaunas), „Žaisa“ (Kaunas), „Uosinta“ (Kaunas), ,,Liktužė“ (Kaunas),  „Altonė“ (Kaunas), „Gadula“ (Kaunas), „Linago“ (Kaunas), „Kanapija“ (Kaunas), „Sasutalas“ (Kaunas), „Jotija“ (Kaunas), „Sodyba“ (Kaunas).

PLAČIAU: http://ktkc.lt/component/content/article/4-renginiai/1178-nugaud-festivalis-atataria-lamzdiai-2016q

Informacija www.ktkc.lt

Nuotraukos – KTKC archyvo

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra