Kaune paminėtas pirmosios Vyriausybės vadovo A. Voldemaro gimtadienis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienį, 2010 m. balandžio 16 d., Kaune simboliškai paminėtas tarpukario Lietuvos politinio veikėjo, istoriko, pirmosios Vyriausybės vadovo Augustino Voldemaro gimtadienis.
 
Miesto tarybos Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komiteto pirmininko Raimundo Kaminsko iniciatyva grupė istorijos mokytojų, architektų, Kauno seniūnijų atstovų turėjo progą penktadienį pasižvalgyti po A. Voldemaro apartamentus Lietuvos banko Kauno skyriuje.
 
„Augustinas Voldemaras gimė 1883-iųjų balandžio 16 dieną. Norėjosi taip pagerbti žmogų, gyvenusį ir dirbusį Kaune. Pareikšti pagarbą istorinei asmenybei, nors tiek anksčiau, tiek dabar Voldemaras buvo ir yra nevienareikšmiškai vertinamas, bet jo nuopelnai Lietuvos diplomatijai, turim pripažinti, yra didžiuliai“, – sakė politikas.
 
1928 metais Kaune – laikinojoje sostinėje – pastatyto neoklasicizmo stiliaus pastato viršutiniuose aukštuose nuo pat pradžių buvo numatyta įrengti Ministro Pirmininko A. Voldemaro apartamentus – 8 kambarių butą. Jame buvusios didžiulės erdvės ir aukštų svečių priėmimams. Ant gretimo stogo buvo terasa, žiemos sodas. Dabar šiuose apartamentuose darbo vietas įsikūrę banko skyriaus administracijos vadovai.
 
Anot ekskursijoje dalyvavusių istorikų, A. Voldemaras buvo labai išprusęs žmogus, puikiai galėjęs pasirinkti mokslininko kelią, bet jam prie širdies labiau buvo politika. Esą kažkada vienas orakulas jam išpranašavo, kad banko patalpos jam suteikia politinės galios, tarsi kokiam Samsonui. Todėl apartamentų šeimininkas iš jų nesitraukė ir pareigų netekęs, kol policijos buvo išvestas ir palydėtas apsigyventi Plateliuose.
 
Butas, kuris jam buvo įrengtas banko patalpose, kainavo 200 tūkst. anuometinių litų. Interjeras komponuotas pagal A. Voldemaro nurodymus, projekto nebuvo. Privatiems asmenims bankas vėliau to buto nenuomojo. Beje, apsigyvenus Vyriausybės vadovui, tikėtasi iš jos gauti po 30 tūkst. Lt nuomos per metus, tačiau banko tokie pinigai nepasiekė.
 
A. Voldemaras vadovavo I ir XIV Ministrų kabinetams, buvo ir užsienio reikalų ministras. Mirė 1942-aisiais Vladimiro kalėjime, Rusijoje.
 
A. Koroliovo nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Butas, kuris jam buvo įrengtas banko patalpose, kainavo 200 tūkst. anuometinių litų

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra