Kaune įvyko tradicinės Vasario 16-osios eitynės

Autorius: Data: 2014-02-16 , 22:41 Spausdinti

 

Virginija MAKSVYTYTĖ, Kaunas

Kauniečiai ir miesto svečiai Vasario 16-ąją paminėjo kaip niekad gausiose, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) organizuotuose eitynėse, kuriose kaip spėjama, dalyvavo apie pora tūkstančių žmonių. 15 val. Nuo Ramybės parko pajudėsi eisena, paskendusi Lietuvos, Latvijos, Estijos šalių bei įvairių tautinių organizacijų vėliavų plazdėjime pajudėjo link miesto rotušės, kur Vasario 16-osios proga sveikinimo kalbas išsakė šventės svečiai iš Latvijos ir Estijos, Tautininkų partijos pirmininkas Julius Panka, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Tomas Skorupskis ir Lietuvos tėvų forumo atstovė Jolanta Lipkevičienė.

Daugiausia dėmesio skirta Lietuvos žemės klausimams

Šiemet skirtingai nei praėjusiais metais LTJS pradėjo žygiuoti drąsiai išreikšdami savo nuomonę referendumo klausimais. Vos pradėjęs eitynes jaunimas sušuko: „Savo žemės neparduosim – Briuseliui nepasiduosim“. Toks pat šūkis buvo parašytas ir ant transparanto, kurį priekyje nešė Tautininkų partijos pirmininkas J. Panka ir LTJS nariai. Raginančiais neparduoti žemės užsieniečiams ir atsižvelgti į tautos valią plakatais ėjo nešini ir kiti eitynių dalyviai. Rotušėje kalbėjęs J. Panka akcentavo, kad tik tauta gali spręsti, ką jai daryti šiuo klausimu, o kai kurie valdžios žmonės tiesiog pavargo. LTJS pirmininkas T. Skorupskis susirinkusiems eitynių dalyviams priminė, kaip sunkiai buvo iškovota Lietuvos laisvė ir pridūrė, kad valdžios užduotis rūpintis savo tautos žmonėmis, o ne kurti įstatymus, kurie juos apsunkina ir verčia išsižadėti, ką turime išsaugoję per tūkstantmečius.

„Vasario 16-oji galbūt tai pat buvo nebereikalingas projektas. Tautinė valstybė yra pasenusi. Tai pat ir dabar yra tam tikrų nepriklausomybės priešų ir jie sako, kad mes negalim apsispręsti, ko mes norime ir turime klausyti kažko kito. Tai mes galime ar negalime apsispręsti šiuo klausimu patys ?“ – renginio metu kalbėjo T. Skorupskis.

J. Lipkevičienė priminė, kad nuolat turime budėti ir kovoti dėl savo tradicijų ir šeimos.

Susilaukė palaikymo iš užsienio

Šiais metais tarp Lietuvos valstybinių vėliavų buvo galima matyti Estijos ir Latvijos vėliavas, o tradicinį šūkį „Lietuva – lietuviams“ karts nuo karto pakeisdavo „Latvija – latviams“ ir „Estija – estams“. T. Skorupskio teigimu palaikyti lietuvių ir kartu atšvęsti Vasario 16-ąją atvyko visas autobusas latvių ir estų. Tai nacionaliniams susivienijimams ir konservatoriams atstovaujantys žmonės. Kauno miesto rotušėje šių šalių atstovai  su Vasario 16 -ąją tai pat pasveikino lietuvius.

„Šios eitynės tapo visos tautos eitynėmis. Žmonės džiugiai paminėjo savo valstybės dieną. Jos buvo gausios. Susirinko dvigubai ar trigubai daugiau žmonių nei pernai.“ – „Vorutai“ pasakojo T. Skorupskis.

Savo nepasitenkinimą eitynėmis išreiškė apie dvidešimt žmonių, kurie taikiai nusiteikusius eitynių dalyvius savo plakatuose ir šūkiuose kaltino fašizmu.

Vasario 16-oji , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra